آموزش سئو

طراحی رابط کاربری و تجربه ی کاربری

0
(0)

Ui به معنای طراحی رابط کارربری و ux به معنای طراحی تجربه ی کاربری است. اگر بخواهیم به طور ساده این دو را تعریف کنیم به معنای زیبا سازی ظاهر سایت و دسترسی راحت کاربر به خدمات سایت است. کسب و کارهایی که متخصصان این حوزه را استخدام می کنند نسبت به رقبای خود موفقیت بیشتری را کسب می کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که سایت هایی که از طراحی رابط کاربری خوبی بهره مند شده اند باعث می شود کاربر مدت زمان بیشتری را در سایت بماند و به این گونه بازدید سایت افزایش پیدا می کند و برعکس سایت هایی که از طراحی رابط خوبی بهره مند نشده است باعث می شود کاربر سریع از ایت خارج شود، پی متوجه شدید که این موضوع چقدرتاثیر گذار است.

طراحان رابط کاربری سعی می کنند که ظاهر سایت را به سلیقه ی مشتری طراحی کنند و در عین حال با مسلط بودن به علم روانشناسی رنگ ها مشتری را راهنمایی کند.

نرم افزارهایی که برای طراحی رابط کاربری استفاده می شوند عبارت اند از:

  1. Adobe XD
  2. Adobe photoshop
  3. Sketch
  4. Figma

همچنین طراحی رابط تاثیر زیادی در بهینه سازی سایت یا همان سئو را دارد و اگر دقت کنید به این مسئله پی می برید که سایت هایی که در جستجوی گوگل در در رتبه های اول نشان داده می شود از ظاهر زیبا و ساده و برخوردارند.

اگر شما برای راه اندازی سایت خود از وردپرس استفاده کرده باشید به طور خودکار استانداردهای طراحی ui را در خود جای داده است و سایت شما از زیبایی و سادگی خوبی برخوردار شده است.

 

 

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.