آموزش سئو

ویژگی های یک سایت حرفه ای

چرا داشتن یک سایت حرفه ای مهم است؟

امروزه کسب و کارها برای پیشرفت خود، نیاز دارند تا کسب و کار خود را برند کنند. داشتن یک وب سایت حرفه ای کمک زیادی به برند شدن شما می کند.

علاوه بر این، در حال حاظر به دلیل کرونا بسیاری از کسب و کارها آنلاین شده اند. شما می توانید تاثیر کرونا بر کسب و کارها را در مقاله ی دیگر ما بخوانید.

در قدم اول شما باید یک دامنه خریداری کنید. به این نکته توجه داشته باشید که یک نام مناسب برای کسب و کار خود انتخاب کنید. شما می توانید امور مربوط به راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود را به دست متخصصین بسپارید.

بایدها و نباید های یک سایت حرفه ای

روشن است که با وجودی که بسیاری از کسب و کارها از اهمیت آنلاین شدن کار خود با خبر شده اند، به این سمت روی آورده اند. پس برای موفق شدن در این راه باید اصولی شروع کنید و در این راه اشتباهات خود را به حداقل برسانید.

ما در این مقاله نکاتی را ذکر می کنیم تا سایت شما جایگاه خوبی در میان رقبا به دست آورد.

1.ایجاد یکه نقشه برای سایت و دسته بندی آن

ایجاد یک نقشه برای سایت (sitemap) به شما کمک می کند تا یک محتوا در میان سایر محتواها جای بگیرد. همچنین با این روش موتور جستجو از همه ی صفحات شما با خبر می شود.

بخش های اصلی سایت باید از طریق منو و صفحات اصلی سایت در دسترس باشد. سپس مطالبی که زیر شاخه ی مطلابی اصلی سایت شما است، به آنها لینک داده شود.

2.سازگاری با موبایل و تبلت

در طراحی سایت و بخش front end سایت خود دقت داشته باشید که موبایل ها سهم زیادی در ترافیک وب ها دارند. در حال حاظر بسیاری از افراد از طریق گوشی های هوشمند خود وب گردی می کنند.

پس سایت شما باید ریسپانسیو شده باشد تا در تبلت و موبایل به خوبی نمایش داده شود.

3.در اختیار قرار دادن اطلاعات تماس

یکی ار مشکلات بسیاری از سایت ها نداشتن اطلاعات تماس و عدم برقراری ارتباط با مسئولین آن شرکت است. به یادداشته باشید که هدف اصلی هر کسب و کاری تعامل با مشتریان است.

خوب است که یک صفحه تماس با ما داشته باشید و اطلاعات تماس، ایمیل، تلفن ثابت، آدرس و آیکون شبکه های مجازی خود را در آن ذکر کنید. در ضمن به این نکته توجه کنید که این آیکون ها قابل کلیک کردن باشد و کاربر با کلیک روی هر کدام به سمت آن شبکه هدایت شود.

4.امنیت سایت

ssl یک راه تضمین کننده ی امینت برای ارتباط شما با مشتری است و این ارتباط را رمزگذاری می کند.

سرقت در فضای مجازی زیاد است پس شما باید اهمیت زیادی به امنیت کسب و کار خود بدهید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *