آموزش سئو

چگونه بازدید وبسایت خود را بالا ببریم؟

چگونه بازدید وبسایت خود را بالا ببریم؟

یکی از دغدغه های کسب و کارهای آنلاین این است که چگونه بازدید وبسایت خود را بالا ببریم؟

بعد از راه اندازی سایت مسئله ی مهمی که باید به آن بپردازیم افزایش بازدید سایت است.
روش های زیادی برای این امر وجود دارد. مثلا روش های پولی یعنی ساخت ربات یا وبسایت های افزایش بازدید که تاثیر به شدت منفی ای روی سئوی سایت شما می‌گذارد. چون الگوریتم گوگل به حدی پیشرفته است متوجه این بازدیدهای فیک می شود و رتبه ی سایت شما را پایین می آورد. در اکثر مواقع برای افزایش رتبه الکسا از این روش استفاده میکنند که در نهایت هم نتیجه ی خوبی بدست نمی آورند.

پس پیشنهاد ما این است که از این روش ها استفاده نکنید و به صورت اصولی و استاندارد عمل کنید. ما مفیدترین این روش ها را در ادامه ی مطلب در اختیارتان قرار میدهیم.

۱.سئو:

همان طور که در یک مقاله به تعریف این مطلب پرداختیم سئو یعنی بهینه سازی سایت. به گونه ای که وقتی فردی کلمه ای را در موتور جستجو، جستجو می کند اگر سایت شما سئوی خوبی داشته باشد سایت شما در رتبه های بالاتری به کاربر نشان داده می شود(به منظور داشتن کیفیت بالا) . در نتیجه بازدیدکنندگان سایت شما افزایش می یابد.
سئوی سایت شامل سه مرحله است که به توضیح مختصر آن میپردازیم.

مرحله اول) انتخاب بهترین کلمات کلیدی:

منظور از کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که مخاطبان و کاربران تان در گوگل جستجو می کنند.

مرحله دوم) سئو داخلی:

تمام کارهایی که باید داخل سایت انجام دهید تا سایت تان برای موتورهای جستجو بهینه شود را سئو داخلی می گویند. مثل بهینه سازی محتوا، افزایش سرعت سایت، استفاده از هاست با کیفیت و …

مرحله سوم) سئو خارجی:

تمام کارهایی که خارج از سایت انجام می دهید تا سایت تان برای موتورهای جستجو بهینه سازی شود مثل ساخت ریپورتاژ آگهی و….

۲.به روز رسانی محتواهای قدیمی:

این روش، که روش سخت و دشواری نیست و همچنین روی سئوی سایت شماهم تاثیر میگذارد؛ کافیست چند پاراگراف ،تصویر یا ویدیو به مطالب خود اضافه کنید و رتبه ی خود را بالاتر ببرید. به این صورت بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید

۳.طراحی جذاب:

یکی از روشهای بسیار مفید داشتن یک ظاهر خوب برای سایت است. هنگامی که کاربر وارد سایت شما می شود علاوه بر ظاهر خوب باید ux یا تجربه ی کاربری خوبی هم داشته باشد تا کاربر بتواند به خوبی با سایت شما تعامل داشته باشد و باعث شود باز هم به سایت شما در مواقع نیاز رجوع کنند، پس این روش کاربران واقعی ای را برای سایت شما بوجود می آورد.

۴. محتوای مفید و خلاقانه:

سعی کنید مطالب خود را به گونه ای بنویسید تا مطلب را به خوبی به کاربر انتقال دهد و کامل و واضح بیان شود. مورد بعدی نداشتن غلط املایی و ساختار مناسب جملات است که باید به خوبی به آن دقت کنید.

و در آخر به این نکته توجه داشته باشید که خیلی به اعداد و ارقام توجه نداشته باشید. همچنین سعی کنید اگر هم تعداد بازدیدکنندگان کمی دارید ولی همان تعداد کم درصد رضایت بالایی از سایت شما داشته باشند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *