آموزش وردپرس

اهمیت پذیرش دیدگاه در وردپرس

اهمیت پذیرش دیدگاه در وردپرس
0
(0)
منتشر شده
13 دی 1400
دسته بندی
آموزش وردپرس

همه چیز در مورد بخش دیدگاه در وردپرس را بدانید

دیدگاه در وردپرس چیست؟ دیدگاه در وردپرس چه اهمیتی دارد؟ چگونه یک دیدگاه جذاب داشته باشیم؟  دیدگاه در وردپرس برای سایت چه اهمیتی دارد؟ آیا دیدگاه میتواند روی سئو سایت تاثیر بگذارد؟ چگونه میتوانیم دیدگاه های سایت را حذف یا تایید کنیم؟ مدیریت دیدگاه چگونه است؟ چه نوع دیدگاهی به درد سایت ما میخورد؟

اگر شما مدیر سایت هستید پس باید صفر تا صد نکات و تنظیمات بخش دیدگاه در وردپرس را بدانید. برای یک پشتیبان وب سایت ضروری است که بخش دیدگاه در وردپرس را به خوبی و هوشمندانه مدیریت کند. از آنجایی که مدیریت دیدگاه برای سایت و سئو آن نقش مهمی دارد، لذا لازم دانستیم محتوایی تولید کنیم و همه چیز در بخش دیدگاه در وردپرس توضیح دهیم. پس برای آشنایی با تنظیمات و اهمیت دیدگاه در وردپرس در ادامه همراه ما باشید.

 

دیدگاه در وردپرس چیست؟

دیدگاه در وردپرس در واقع نظر، انتقاد و سوال‌هایی است که کاربران بعد از بررسی مطالب شما، میتوانند در زیر مطالب شما  بنویسند. این طبیعی است که کاربران بعد از خواندن یک متن در مورد آن نظراتی بدهند، یا حتی سوالی براشون مطرح شود. یا اینکه کلا بخواهند از اینکه به مطلب مفیدی خواندند، تشکر کنند. به همین دلیل باید در آخر مطالب به ویژه وبلاگ ها و محصولات، بخش دیدگاه وجود داشته باشد. اما همه چیز باید تحت کنترل مدیر وب سایت باشد.

به احتمال زیاد شما هم در سایت دیجی کالا، علی بابا یا سایت های مطرح دیگر، بخش دیدگاه آن را دیده اید. برای مثال برای خرید یک مدل گوشی از سایت دیجی کالا، ممکن است دیدگاه های زیادی از کاربران به عنوان مصرف کننده یا مشتری درج شده است. این دیدگاه قطعا از سوی مدیر وب سایت مدیریت میشود. در واقع مدیر سایت باید هوشمندانه کامنت یا همان دیدگاه کاربران را مدیریت کند.

در برخی از وب سایت ها برای گرفتن شماره تماس یا ایمیل، برای ثبت دیدگاه حتما باید عضو شد. این کار بر اساس یک استراتژی انجام شده که باید این نوع کامنت گذاری هم مدیریت شود. اگر شما پشتیبان و مدیر وب سایت هستید، در وردپرس میتوانید به راحتی بخش دیدگاه را مدیریت و کنترل کنید. 

انواع دیدگاه در وردپرس

نظراتی که در سایت های وردپرسی درج میشوند، به طور کلی به دو دسته عادی و بازتاب تقسیم بندی میشوند.   

دیدگاه عادی  (comment)

بازتاب  (pingback)

دیدگاه‌های عادی منظور همان دیدگاه هایی است که به طور طبیعی از سمت افراد دارای هویت درج میشوند. منظور از بازتاب، دیدگاه های خودکار و رباتیک وار است. در مطلب بازتاب در وردپرس، در مورد این نوع دیدگاه همه چیز گفته شده است. 

بازتاب در وردپرس

دیدگاه برای وب سایت چه اهمیتی دارد؟

دیدگاه در وردپرس اهمیت زیادی برای یک سایت دارد. دیدگاه خوب میتواند باعث افزایش بازدید، افزایش ترافیک، ایجاد واکنش، کاهش بانس ریت و در حالت کلی باعث رشد شما شود.

دیدگاه چگونه باعث تقویت سئو میشود؟

برای مثال تعداد بالا دیدگاه در سایت دیجی کالا، باعث میشود که کاربر زمان بیشتری در صفحه بماند و این باعث کاهش بانس ریت و تقویت سئو میشود. اما چرا تقویت سئو؟ ببینید دوستان عزیز، گوگل به آن صفحه ای امتیاز مثبت میدهد که کاربران تایم بیشتری در آن صفحه ماندند. با درج چندین کامنت تاثیر گذار و اسکرول کردن صفحه توسط کاربر، گوگل میفهمد که مطلب سایت قابل قبول و باارزش است. این به مراتب باعث افزایش ترافیک و بازدید خواهد شد.

دیدگاه چگونه باعث افزایش مشتری و ایجاد واکنش میشود؟

دیدگاه های مثبت قطعا باعث میشود که مشتریانی که در خرید محصول یا درخواست خدماتی تردید داشتند، واکنش مثبت نشان دهند.برای مثال برای خرید یک عطر از یک سایت عطرفروشی یا همان دیجی کالا اگر کامنت هایی مثبت زیاد باشد، فرد برای خرید ترغیب میشود.

دیدگاه چگونه باعث افزایش اعتماد میشود؟

باز گذاشتن دیدگاه برای کاربران و پاسخ به آنها باعث ایجاد حس اطمینان در کاربران سایت میشود. زمانی که کاربران کامنت زیادی ببینید و حتی لا به لای آن نظرهای منفی و انتقادگرانه مشاهده کنند؛ همین باعث جلب اعتماد از زنده بودن و هویت داشتن کسب و کار میشود. البته کامنت منفی داریم تا منفی. شما در صورت دیدن کامنت منفی باید جواب منطقی و قابل قبولی بدهید تا تاثیر بدی نگذارد.

 شما از طریق پرسش و جوابی که در بخش دیدگاه صفحه سایتتان ایجاد میشود؛ به راحتی میتوانید نظر کاربرانتان را جلب کنید. حتی دیدگاه میتواند به شما کمک کند تا سوالاتی که برای کاربرانتان مطرح شده را به عنوان یک بخش به مطالب هایتان اضافه کنید و در مورد آن به صورت کامل توضیح دهید. بسیاری از سایت های آموزشی با ترفند کامنت گذاری، رشد خود را چندین برابر کرده اند.

چگونه کاربر را به درج دیدگاه ترغیب کنیم؟

برای اینکه مطلبتان دیدگاه جذب کند، اول از همه باید کاربردی، مفید، به درد بخورد و چالش برانگیز باشد. جدا از این موارد، باید  دیدگاه سفارشی طراحی کنید. دیدگاه شما باید جذاب باشد و بدون زحمت زیادی با یک اسکرول ساده دیده شود.

علاوه بر این باید پاسخ خیلی خوب و سریع به دیدگاه های قبل داده باشید. به دیدگاه های منفی پاسخ هوشمندانه بدهید.

چگونه دیدگاه در وردپرس را مدیریت کنیم؟

 دیدگاه ها در سایت در حالت کلی به دو دسته مثبت و منفی تقسیم بندی میشوند. دیدگاه های مثبت که تکلیفشان مشخص است. اما بر روی دیدگاه های منفی میتوانید چندین کار انجام دهید. گاهی اوقات امکان دارد اصلا میلی به نمایش دیدگاه هایی نداشته باشید. چرا که کلا با قوانین سایت هم خوانی نداشته یا خیلی منفی بوده یا اسپم بوده است. در هر حال شما میتوانید برای دیدگاه ها چندین کار را انجام دهید.  منظور از مدیریت، فعال یا غیرفعال کردن امکان ارسال دیدگاه در سایت، درج، ویرایش و حذف دیدگاه‌هاست.

 در ادامه تنظیمات دیدگاه به طور خلاصه شرح داده شده است.

مال من ( دیدگاه هایی که شما ثبت کردین را نمایش میده )

تایید شده ( آن دسته دیدگاه هایی را نمایش میده که شما تایید کردین )

در انتظار تایید ( دیدگاه هایی را نمایش میده که جدید باشن و شما هنوز پاسخی نداده باشین )

جفنگ ( دیدگاه هایی که پاسخ داده شدن )

زباله دان ( دیدگاه هایی که شما دوست داشتین آنها را حذف کنید )

همه ( تمام دیدگاه‌هایی که تا به حال ثبت شدن. چه آنهایی که جواب داده شدن. چه آنهایی که در انتظار جواب هستن. به جز دیدگاه های حذف شده )

نیم‌رخ در دیدگاه‌های وردپرس چیست؟

یکی از بخش‌های جذاب و متفاوت در سیستم ورپرس استفاده از سیستم gravatar برای نمایش نیم‌رخ‌ها یا Avatar کاربران سایت است. اگر نمایش نیم‌رخ‌ها و تنظیمات gravatar  در وردپرس فعال باشد، وقتی دیدگاهی از سمت شما تایید و نمایش داده می‌شود، در صفحه نوشته مربوط به آن، تصویر هر یک از کاربرانی که کامنت گذاشته اند، نیز در کنار کامنت خودشان نشان داده خواهد شد.

 

دیدگاه در وردپرس

رایان تاو
آموزش تولید محتوای سئو شده
تولید محتوای سایت
سفارش تولید محتوای حرفه ای

بخش دیدگاه در وردپرس در کجا قرار میگیرد

همانطور که در عکس های زیر مشاهده میکنید، بخش دیدگاه در بخش تنظیمات، در قسمت گفت و گو قرار گرفته است. شما با کلیک بر روی گفت و گو تنظیمات عمومی دیدگاه را انجام بدهید. از سویی از  از بخش دیدگاه در پیشخوان وردپرس، میتوانید آن ها را مشاهده و مدیریت کنید. 

اهمیت دیدگاه در وردپرس 

تنظیمات دیدگاه

دیدگاه در وردپرس
دیدگاه در وردپرس چند دسته تقسیم میشود؟
  1. مال من ( دیدگاه هایی که شما ثبت کردین را نمایش میده )
  2. تایید شده ( آن دسته دیدگاه هایی را نمایش میده که شما تایید کردین )
  3. در انتظار تایید ( دیدگاه هایی را نمایش میده که جدید باشن و شما هنوز پاسخی نداده باشین )
  4. جفنگ ( دیدگاه هایی که پاسخ داده شدن )
  5. زباله دان ( دیدگاه هایی که شما دوست داشتین آنها را حذف کنید )
  6. همه ( تمام دیدگاه هایی که تا به حال ثبت شدن. چه آنهایی که جواب داده شدن. چه آنهایی که در انتظار جواب هستن. به جز دیدگاه های حذف شده )
نتیجه گیری

در این مقاله با مفهوم دیدگاه در وردپرس آشنا شدیم. از اهمیت آن در وردپرس و سئو سایت صحبت کردیم. نکات مهم برای داشتن یک دیدگاه جذاب برای جلب اعتماد کاربران را مطرح کردیم. اگر به آموزش سئو علاقه دارید و تمایل دارین که اطلاعات بیشتری کسب کنید آموزش تولید محتوای حرفه ای ، آموزش طراحی سایت با وردپرس در وب سایت و صفحه رسمی آپارات رایان تاو دنبال کنید. سایت ما مطالب مفید و کاملی برای داشتن یک سایت خوب با بازدهی بالا را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده است. علاوه بر آموزش میتوانید از انواع خدمات طراحی سایت و تولید محتوا رایان تاو با قیمت مناسب بهره مند شوید. 

آموزش خصوصی وردپرس

سلام…

من آرزو هستم و از سال 95 به صورت تخصصی روی وب سایت کار میکنم. شغل من طراحی و مدیریت سایت هست. چند وقتیه که آموزش پروژه محور وردپرس روهم به صورت خصوصی شروع کردم. اگر دوست داری توی کلاس هام باشی به صفحه آموزش طراحی سایت با وردپرس یه سری بزن. من دارم یه پک آموزش نکات کلیدی وردپرس همراه با پشتیبانی دائمی روهم آماده میکنم. نمیدونم تو چه زمانی و به چه مرحله از این دوره میرسی ولی خب این دوره دسترسی دائمی داره و همیشه هر نکته یا اموزش جدید باشه بهش اضافه میشه. تو حتی میتونی سوال بپرسی و من برات یه ویدئو اموزشی کامل روی دوره میزارم. البته باید بگم که یه نکته خوب این دوره اموزش های تفکیک شده هست. یعنی تو هر زمان توی هر بخش به مشکل خوردی فورا میری سراغ اموزش همون قسمت و مشکلت رو رفع میکنی. اگر میخوای با ما توی این دوره باشی به صفحه آموزش نکات کلیدی وردپرس یه سر بزن.

حرفه ای آموزش ببینید تا حرفه ای عمل کنید

ما یک تیم حرفه ای هستیم و تمام تلاشمون رو میکنیم تا حرفه ای عمل کنیم. اگر شماهم به دنبال حرفه ای شدن هستید، آموزش های مارو از دست ندید. مطمئن باشید که ما یک روش تولید محتوای کاملا کاربردی بر اساس تجربیات واقعی داریم.

خدمات آموزش رایان تاو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.