منتشر شده
9 آذر 1400
دسته بندی
تولید محتوا و سئو

بازتاب در وردپرس چیست؟ بازتاب چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟ بازتاب و پینگ در وردپرس به همراه آموزش فعال سازی و نحوه کار با آن! آشنایی با بازتاب و پینگ در وردپرس! بازتاب در وردپرس چه اهمیتی برای سایت دارد؟ 

بازتاب در وردپرس
رایان تاو
بهترین آموزش بازتاب در وردپرس

بازتاب در وردپرس چیست؟

بازتاب در وردپرس به معنی این است که نویسنده هر سایتی این اختیار را داره که بتونه اطلاعات هر کسی که از صفحاتش بازدید داره رو ردیابی کنه. و یا اگر دیگر سایت ها مطالب شما را کپی کنن قطعا وردپرس به صورت خودکار به شما این موضوع را اطلاع میده. اینکار حتی میزان ترافیک سایت را مشخص میکنه و متوجه میشیم آیا مطالب به اندازه کافی مفید بودن یا نه! حواستان باشه که شما همیشه باید حقوق نویسندگان سایت های دیگر را رعایت کنید و مطالبشان را کپی نکنین. برای کسب اطلاعات در مورد نحوه نوشتن مطالب به این صفحه مراجعه کنید.

بازتاب در وردپرس چه اهمیتی در وبسایت دارد؟

نویسنده سایت میتونه از این طریق به راحتی با کاربران ارتباط برقرار کنه و دیدگاه آنها را ببینه. از این طریق میتونه بفهمه چه میزان اطلاعات مفیدی در اختیار کاربران قرار داده. حتی میتونه متوجه بشه که کاربران به چه میزانی رضایت داشتن. بازتاب در وبسایت شما را به صورت یک نویسنده حرفه ای نشون میده. وقتی وبسایت شما بازدید زیادی داشته باشه به معنی اینه که مطالب شما از سایت های دیگر کپی نشده. مطالبتان متفاوت بوده که کاربران هم به دنبال مطالب جدید هستن نه مطالب کپی و تکراری.

“انگیزه نهانی تمام کارهایی که اغلب مردم می‌کنند این است که چگونه شادی به دست آورند، چگونه آن را نگه دارند و چگونه آن را بهبود بخشند.”
– ویلیام جیمز

آموزش تولید محتوای سئو شده
تولید محتوای سایت
سفارش تولید محتوای حرفه ای

چه زمانی باید بازتاب را غیرفعال کنیم؟

با توجه به اینکه گفتیم بازتاب میتونه دزد محتوای شما را مشخص کنه اما خب گاهی اوقات هم بازتاب به صورت خوب عمل نمیکنه. زمانی که دزدان محتوا به عمد دوست داشته باشن از سایت شما سواستفاده کنن به تعداد زیادی بک لینک ایجاد میکنند که این به ضرر شما است. در این مواقع برای اینکه مانع این کار بشین بهتره بازتاب سایت خودتان را غیر فعال کنید.

بازتاب در وردپرس
روش های ممکن برای فعال سازی بازتاب در وردپرس چیست؟
  • استفاده از refback: این کار برای زمانی است که سایتی که در رتبه دوم و پایین تر قرار داره متوجه بشه به چه میزان کاربران از اولین سایت به سمت سایت های پایین تر رفتن و آنها را مطالعه کردن.
  • استفاده از traceback: این کار برای زمانی است که وقتی نوشته ای جدید به هر لینکی اضافه میشه به صورت خودکار لینک ها را برای شما مشخص میکنه.
  • استفاده از pingback: این کار برای زمانی است که سایت های پایین در رتبه بندی موتورهای جستجوگر برای سواستفاده کردن میان لینک های مزاحم برای سایت شما که رتبه بالاتری دارین میفرستن.
نتیجه گیری

در این مقاله با مفهوم بازتاب در وردپرس آشنا شدیم. از اهمیت آن در وردپرس و سئو سایت صحبت کردیم. انواع روش های استفاده از آن را مطرح کردیم. اگر به آموزش سئو علاقه دارید و تمایل دارین که اطلاعات بیشتری کسب کنید آموزش های سئو ما را در وب سایت و صفحه رسمی آپارات رایان تاو دنبال کنید. سایت ما مطالب مفید و کاملی برای داشتن یک سایت خوب با بازدهی بالا را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

حرفه ای آموزش ببینید تا حرفه ای عمل کنید

ما یک تیم حرفه ای هستیم و تمام تلاشمون رو میکنیم تا حرفه ای عمل کنیم. اگر شماهم به دنبال حرفه ای شدن هستید، آموزش های مارو از دست ندید. مطمئن باشید که ما یک روش تولید محتوای کاملا کاربردی بر اساس تجربیات واقعی داریم.

خدمات آموزش رایان تاو