0
(0)
منتشر شده
24 آذر 1400
دسته بندی
تولید محتوا و سئو

عنوان در وبلاگ چیست؟  زیر عنوان در وبلاگ چیست؟  نکات مهم برای نوشتن عنوان وبلاگ چیست؟ عنوان وبلاگ در سئو سایت چه اهمیتی دارد؟  چند نکته برای نوشتن عنوان وبلاگ!  چگونه می توان با نوشتن عنوان جذاب در وبلاگ ترافیک بالایی داشت؟  آموزش کامل نوشتن عنوان وبلاگ از ابتدا تا انتها.

نحوه نوشتن عنوان در وبلاگ
رایان تاو
بهترین آموزش عنوان در وبلاگ

عنوان پست در وبلاگ چیست؟

عنوان یک پست اولین چیزیه که دیده میشه. عنوان برای پست اهمیت زیادی داره. زیرا آن باعث میشه مخاطب جذب کنه. مطلبتان بازدید کننده زیادی داشته باشه و در نهایت یک سایت پر ترافیک داشته باشین.

زیر عنوان چیست؟

زیر عنوان یعنی اینکه مطلب بسیار طولانی را به تعدادی مطلب کوتاه تر تقسیم کنیم و اینکه هر به آنها عنوان های جداگونه ای بدیم. که شامل زیر مجموعه عنوان اصلی هستن. برای اینکه سئو شما خوانا باشه باید مطالبتان را دسته بندی کنید.

 • کسانی که به توانائی های خود اعتقاد و اطمینان دارند به کارهای دشوار به صورت چالش‌هایی می‌نگرند که باید بر آنها پیروز شوند نه به صورت تهدیدهایی که باید از آنها اجتناب کند.

– آلبرت بندورا

آموزش تولید محتوای سئو شده
تولید محتوای سایت
سفارش تولید محتوای حرفه ای

در وبلاگ چند نوع عنوان داریم؟

 1. عنوان شما یک کلمه کلیدی نیاز داره که موضوع اصلی مطلبتان باشه.
 2. از کلمات چگونه و چطور استفاده کنید.
 3. عنوانتان میتونه کلی و مستقیم باشه که به زیر مجموعه تقسیم بشه تا مخاطب بتونه برای رسیدن به جواب به پاسخ تمامی سوالات در سرش برسه.
 4. عنوان های غیرمستقیم در واقع میتونه مخاطبتان را کنجکاو کنه که بجای رسیدن به پاسخ یک سوال، کل مطلبتان را بخونه و به دنبال جواب بگرده.
 5. عنوانی با لیست برترین ها در هر موضوع و صنعتی
 6. عنوان هایی که پرسشی هستند. مثال: آیا میدونید که …
 7. عنوان هایی با نظر مثبت، مثال: دوست دارید که در انتخاب وسایل اتاقتان…
 8. عنوان هایی با خبری هستند. مثال: تعداد افزایش مبتلایان به …
عنوان وبلاگ

چگونه عنوان های وبلاگ را مشخص کنیم؟

 • عنوانی که دوست دارین انتخاب کنید باید خاص باشه. یعنی اینکه محدود به یک موضوع اصلی باشه. نه اینکه دامنه گسترده ای داشته باشه.
 • شما نباید از علائم اختصاری و فرمول های اعدادی استفاده کنید. منظورم اینه که اگر در مورد یک بیماری دوست دارین مطلب بنویسین از مخف نامش استفاده نکنین. در مورد فرمول های اعدادی منظور این نیست که از عدد استفاده نکنید. منظور معادلات ریاضی هست. مثلا اگر 5 روش در مطلبتان نام بردید در عنوان میتونید از عدد 5 استفاده کنید(5 روش ممکن برای پاک کردن لکه روغنی بر روی لباس)
 • عنوانی که انتخاب میکنید باید کوتاه باشه. شما مجاز هستین تا 12 کلمه بنویسید و حتی اگر کلمات کمتر باشند بهتر است. (زیر شاخه رشته پزشکی)
 • از کلمات تکراری و اضافی استفاده نکنید. (کلمه های مترادف که پشت سر هم باشن)

نکات مهم برای نوشتن عنوان در وبلاگ چیست؟

شما هنگام نوشتن یک مطلب نباید دنبال موضوعی بگردین که به هیچ عنوان قبل از شما کسی در مورد آن مطلب نوشته باشه. در واقع همچین چیزی نداریم. هر چقدر هم که بگردید باز هم تعدادی مطلب در مورد موضوعات خاص پیدا میشه. پس اشکالی نداره که شما هم در مورد همون موضوعات مطالبی انتشار بدید. شاید اصلا مطلب شما کامل تر باشه. باید بدونید که بازدید کنندها به دنبال صفحاتی میگردن که اطلاعات مفید و کاملی در اختیارشون گذاشته باشه. پس به عنوان مطلبتان تسلط کافی داشته باشین و چیزی را انتخاب کنید که دوستش داشته باشین تا براتون خسته کننده نباشه. به اندازه کافی تحقیق کنید تا بتونید یک صفحه ای انتشار بدین که با ترافیک بالایی از بازدید کننده روبرو بشه. برای اینکه بتونید یک وبلاگ نویس موفق باشید حتما باید یه عنوان خاص که ملکه ذهن مطالعه کنندگان بشه انتخاب کنید. پس حسابی به این موضوع فکر کنید ازش غافل نشین. فراموش نکنید یه عنوانی باید انتخاب کنید که برای مخاطبان و همینطور موتورهای جستجوگر در دستری باشه (اگربه زبان عامیانه باشه بهتره)

عنوان وبلاگ چه اهمیتی در وبسایت دارد؟

محتوای یک پست بخش اصلی و مهم پست است که تمامی کارهای وبلاگ نویس نسبت به آن موضوع حرکت میکنه. شما باید نسبت به وبلاگی که منتشر کردین متعهد باشین و هر چند مدت مطالب آن را بروز کنید تا سئو سایت شما در رتبه برتر خودش باقی بمونه. مثال: اگر در مورد نرم افزار اتوکد وبلاگ ساختین باید با توجه به اینکه هر زمان ورژن جدید تری وارد بازار میشه علاوه بر ارائه مطالب قبلی مطالب جدید و کاربردی ورژن جدید را به آن اضافه کنید. طبق تحقیقات من هر چقدر شما بتونید مطالب جدید و همینطور بروز رسانی های زیادی داشته باشین در هر ماه باعث میشه صفحه شما برتر بشه در نتیجه تعداد کاربران زیادی وارد صفحه شما میشن که این به نفع سایت شما است. شما باید هر زمان که یک وبلاگ جدید منتشر کردین، به مخاطبانتان خبر بدین.

نتیجه گیری

در این مقاله با مفهوم عنوان وبلاگ آشنا شدیم. از اهمیت آن در وردپرس و سئو سایت صحبت کردیم. نکات کلیدی برای نوشتن یک عنوان خوب برای وبلاگ را مطرح کردیم. اگر به آموزش سئو علاقه دارید و تمایل دارین که اطلاعات بیشتری کسب کنید آموزش های سئو ما را در وب سایت و صفحه رسمی آپارات رایان تاو دنبال کنید. سایت ما مطالب مفید و کاملی برای داشتن یک سایت خوب با بازدهی بالا را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

حرفه ای آموزش ببینید تا حرفه ای عمل کنید

ما یک تیم حرفه ای هستیم و تمام تلاشمون رو میکنیم تا حرفه ای عمل کنیم. اگر شماهم به دنبال حرفه ای شدن هستید، آموزش های مارو از دست ندید. مطمئن باشید که ما یک روش تولید محتوای کاملا کاربردی بر اساس تجربیات واقعی داریم.

خدمات آموزش رایان تاو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.