آموزش

بهینه سازی کسب و کار

بهینه سازی کسب و کار
0
(0)

بهینه سازی فرایند کسب و کار چیست؟ آیا با روش های بهینه سازی کسب و کار آشنا هستید؟ چرا به آن نیاز است؟ مدیریت فرایند های کسب و کا ر (Business Process Management) چیست؟   روند بهینه سازی فرایند کسب و کار چیست

در هر کسب و کار یا شغلی شما نیاز به تحلیل فرایند هایتان دارید. تا به این نتیجه برسید که آیا سیاست ها، روش ها و طراحی های شما درباره ی فرایند های درست و کارساز بوده است یا خیر؟ با بهینه سازی کسب و کار و استفاده از روش های بهینه سازی کسب و کار آن شما میتوانید تحلیل و هدایت داده هایتان را ارتقا ببخشید. عملکرد بهتری نسبت به گذشته داشته باشید.

 

مدیریت فرایند های کسب و کار با بهینه سازی فرایند کسب و کار گره خورده است. ما در این مقاله توضیح کوچکی درباره ی مدیریت فرایند کسب و کار میدهیم و در پست های بعدی مفصل به بخش مدیریت فرایند کسب و کار می پردازیم.

مدیریت فرایند کسب و کار:

ما در فرایندها به غیر از شناخت و مدل‌سازی به دنبال آن هستیم.که بهینه‌ترین و بهترین حالت‌ها را پیدا کنیم.

در مدیریت فرایند کسب و کار یا همان BPM روش ها، تکنیک ها و ابزارهایی جهت پشتیبانی از طراحی، مدیریت و تحلیل را در بر می گیرد.

BPMکسب و کار یک رویکرد ساختار یافته با هدف ارتقا کیفیت محصول و خدمات است. سعی دارد تا فرایند های سازمان را با استراتژی سازمان هم جهت کند، و به موازات آن رضایت مشتری را با افزایش کیفیت بالا ببرد.

بهینه سازی فرایند کسب و کار در معنا:

بهینه سازی فرایندها می‌تواند در بسیاری از بخش ها مورد استفاده قرار گیرد. اما در بخش فرایندهای کسب و کار این بهینه سازی به یک فرایند موجود اشاره دارد. که به منظور بهبود و هدایت فعالیت های این فرایند مورد استفاده قرار می‌گیرد که در حال حاضر به عنوان «هدف کسب و کار» تعریف می‌شود.

پس زمانی که اسم بهینه سازی کسب و کار به وسط میاید، ما داریم درباره ی فرایند هایی که در حال حاضر در حال وقوع و وفعالیت و است صحبت می کنیم و سعی خود را بر نگهداشتن آنها می کنیم.

 

در این پروسه ما نقص ها را پیدا میکنیم و مواردی را به آن اضافه یا کم می کنیم. سعی بر ارتقا و بهبودی این فرایندها داریم تا با همان دیدگاهی شما که در نظر دارید به کار خود ادامه دهد، و عملکرد بهتری داشته باشد.

روش های بهینه سازی فرایند کسب و کار چیست؟

تا به امروز هیچ روش شاخص یا واضحی برای بهینه سازی فرایند مشخص نشده است، که همه با آن همسو و موافق باشند.

روش های زیادی برای انجام این فرایند وجود دارد، که ما در این مقاله آنها را نام میبریم.

1 DMAIC

2 – بهینه سازی فرایند مبتنی بر مدل سازی و تجزیه و تحلیل

3چرخه PDSA (برنامه- انجام- مطالعه- عمل) در بهینه سازی فرایند

هر یک از این روش ها را در مقاله های بعدی به طور کامل به زبان ساده آنها می پردازیم، تا درک کاملی از فرایند کسب و کار را بدست آورید.

تیم پشتیبانی رایان تاو از وقت و توجه ای که برای مطالعه این متن گذاشته اید، سپاسگزار است.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

نظر (1)

  1. سئو و بهینه سازی سایت
    ژوئن 26, 2021 پاسخ

    زیبا

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.