کد تایید گوگل برای بالا بردن امنیت گذرواژه ضروری است زیرا به دلایل مختلفی ممکن است حساب کاربری شما در معرض خطر بگیرد.
0
(0)
منتشر شده
11 دی 1400
دسته بندی
شبکه اجتماعی

کد تأیید گوگل چیست؟ این کد چه کاربردی دارد؟ برای چه به کد تأیید گوگل نیاز داریم؟ چگونه می‌توان این کد را به دست آورد و از آن در چه مواردی استفاده نمود؟ این‌ها همگی سوالاتی است که ممکن است ذهن مخاطبان را به خود مشغول کرده باشند. از این رو قصد داریم به طور واضح، کامل و جامع در رابطه با کد تأیید گوگل و همچنین پاسخ این سؤالات مطالب و نکات مفید و مورد توجه ای را برایتان ارائه و عنوان سازیم. از این رو خواهشمندیم در صورت تمایل تا انتهای این مقاله کاربردی و مفید با ما همراه باشید.

به طور کلی از این کد برای بالا بردن امنیت استفاده می‌کنند. امروز دلایل مختلفی برای در معرض خطر گرفتن اکانت گوگل وجود دارد. همچنین راه‌های مختلف برای هک کردن اکانت گوگل و دستیابی به اطلاعات شخصی افراد طراحی شده است. از این رو افزایش امنیت موضوع بسیار حیاتی و مهمی در نظر گرفته می‌شود. افراد می‌توانند از طریق دستیابی به اکانت گوگل شما اطلاعات شخصی‌تان را دریافت کرده و از شما سوء استفاده کنند. از این رو کد تأیید گوگل طراحی شده است تا جلوی این سوء استفاده و آسیب‌ها را کنترل و کاهش دهد.

رایان تاو
زیر عنوان

چرا به کد تأیید گوگل نیاز داریم؟

بسیاری از امور وجود دارند که ممکن است امنیت اکانت گوگل و گذرواژه شما را در معرض خطر قرار دهند. به عنوان مثال دانلود نرم افزار از سایت‌های مختلف، استفاده از یک پسورد یا گذرواژه برای چندین وب سایت و یا کلیک بر روی برخی از ایمیل‌های دریافتی ممکن است اکانت گوگل شما را در معرض خطر قرار دهد. بسیاری از نرم افزارها و یا وب سایت‌ها برای نصب و یا ورود نیاز به گذرواژه اکانت گوگل شما دارند. در صورتی که کد تأیید برای شما فرستاده نشود، این وب سایت‌ها و نرم افزارها می‌توانند به راحتی از اطلاعات شخصی موجود در سیستم لپ تاپ و گوشی موبایلتان سوء استفاده کنند. همچنین آنها را در اختیار خود داشته باشند. به همین دلیل است که ما به کد تأیید گوگل نیازمندیم. تا جلوی بسیاری از این خطرات را گرفته و آنها را به میزان بالایی کاهش دهیم. به این صورت و با استفاده از کد تأیید گوگل خیالمان از بابت حفاظت از اطلاعات شخصی موجود در سیستم‌های مختلف راحت خواهد بود. همچنین امنیت حساب ما در رابطه با افراد مختلف حفظ خواهد شد.

در واقع زمانی که شما بخواهید از سیستم و از مکان متفاوتی با مکان همیشگی‌تان، وارد سیستم شوید؛ کد تأیید گوگل برایتان ارسال خواهد شد. این کد از طریق روش‌های مختلفی همچون ایمیل، پیام نوشتاری و… بر روی سیستم مورد استفاده شما به نمایش در خواهد آمد. که مطمئن شود شما همان فردی هستید که حساب گوگل متعلق به آن است. 

کد تایید گوگل

طرز کار کد تأیید گوگل

ممکن است برایتان سؤال پیش بیاید که طرز کار کد تأیید گوگل چیست؟ یا چگونه می‌توان آن را دریافت کرد؟ برای این کار باید تنظیمات گوگل را در لپ تاپ و گوشی تلفن همراه خود بیابید. برای این کار می‌توانید از دو روش استفاده کنید. روش اول در برنامه تنظیمات روی گزینه گوگل کلیک کنید. یا در روش دوم می‌توانید برای دستیابی به تنظیمات گوگل برنامه‌های مجزا تحت عنوان تنظیمات گوگل را دانلود نموده و آن را باز کنید. پس از آن یکی از این دو روش را انتخاب کردید و وارد آن شدید؛ روی گزینه مدیریت حساب گوگل کلیک کنید. پس از آن روی امنیت و کد امنیتی ضربه بزنید. در اینجا ممکن است از شما گذرواژه حساب گوگلتان را بخواهند که باید آن را وارد کنید.

پس از انتخاب گزینه‌های مربوطه و ورود گذرواژه در قسمت مشخص شده، می‌توانید کد ۱۰ رقمی را مشاهده فرمایید. که در واقع همان کد تأیید گوگل در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که بخواهید از سیستم دیگر و یا تلفن همراه دیگری وارد حساب کاربریتان شوید؛ می‌توانید با ورود این کد را در قسمت مربوطه به راحتی به حساب و اکانت گوگل خود دسترسی داشته باشید. جالب است بدانید برای دریافت این کدها به هیچ عنوان نیاز به اتصال اینترنت و یا وجود سرویس دستگاه همراه نخواهید داشت. در واقع ارسال این کد به صورت آفلاین انجام خواهد شد.

جالب است بدانید که شما می‌توانید به راحتی روش دریافت کد تأیید را برگزینید! در واقع می‌توانید انتخاب کنید که این کد تأیید گوگل به صورت پیامک، تماس صوتی و یا از طریق ایمیل در اختیارتان قرار بگیرد.

اگر به خودتان باور داشته باشید، دیگران نیز شما را باور خواهند داشت.

 

آموزش تولید محتوای سئو شده
تولید محتوای سایت
سفارش تولید محتوای حرفه ای

چرا این کد امنیت بیشتری را ایجاد می‌کند؟

شاید تصور کنید داشتن پسورد به اندازه کافی ایمن و مطمئن است. در واقع نیازی به کد تأیید گوگل نیست. اما این تصور کاملاً غلط و اشتباه است. چرا که افراد مختلف می‌توانند به راحتی از طریق روش‌های مختلف و گوناگونی به گذرواژه و یا پسورد حساب گوگل شما دسترسی داشته باشند. بنابراین تنها با داشتن گذرواژه حساب گوگل شما ایمن نخواهد بود. به عنوان مثال ممکن است شما گذرواژه خود را بر روی صفحه کاغذ و یا دفترچه یادداشت تلفن همراه خود وارد کرده باشید. از این افراد ممکن است به راحتی به کاغذ و یا نوشته موجود در دفترچه یادداشت تلفن همراهتان را بیابند. از این رو بتوانند به راحتی وارد اکانت گوگل شما شده و به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند. اما کد تأیید گوگل جلوی این اتفاقات را گرفته است.

به طور کلی اگر شما یک لایه امنیتی داشته باشید؛ اگر شخصی گذر واژه شما را بلد باشد به راحتی می‌تواند وارد حساب شما شود. ولی کد تأیید دو مرحله‌ای چون به تلفن شما هم نیاز دارد، پس امنیت بیشتری را ایجاد می‌کند. بنابراین این کد می‌تواند جلوی بسیاری از آسیب‌ها و سوء استفاده‌های احتمالی را بگیرد همچنین آنها را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

اگر شما یک لایه امنیتی داشته باشید؛ اگر شخصی گذر واژه شما را بلد باشد به راحتی می‌تواند وارد حساب شما شود. ولی کد تأیید دو مرحله‌ای چون به تلفن شما هم نیاز دارد، پس امنیت بیشتری را ایجاد می‌کند. بنابراین این کد می‌تواند جلوی بسیاری از آسیب‌ها و سوء استفاده‌های احتمالی را بگیرد همچنین آنها را به میزان چشمگیری کاهش دهد.
نتیجه گیری

در این مقاله در رابطه با کد تأیید گوگل و نحوه استفاده و دریافت آن مطالب و نکات گوناگونی را عنوان کردیم. همچنین در رابطه با کاربرد این کد و تاثیراتی که بر روی ایمنی حساب کاربری و اکانتینگ گوگل اعمال می‌کند؛ آشنا شدیم. دریافتیم کد تأیید گوگل کدی بسیار مفید و کاربردی در نظر گرفته می‌شود. که جلوی بسیاری از سوء استفاده‌ها و خطرات احتمالی را کاهش می‌دهد. همچنین اجازه نمی‌دهد اطلاعات شخصی افراد در اختیار افراد دیگر قرار گیرد. بنابراین استفاده از این کد تأثیر بسیار زیادی بر روی حفاظت از اکانت گوگل خواهد داشت.

ممنون از اینکه تا انتهای این مقاله کاربردی و مفید با ما همراه بودید. امیدواریم از مطالب گفته شده لذت برده باشید. همچنین مطالب مفید و کاربردی واقع شده باشند.

 اگر به آموزش سئو علاقه دارید و تمایل دارین که اطلاعات بیشتری کسب کنید آموزش های سئو ما را در وب سایت و صفحه رسمی آپارات رایان تاو دنبال کنید. سایت ما مطالب مفید و کاملی برای داشتن یک سایت خوب با بازدهی بالا را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

حرفه ای آموزش ببینید تا حرفه ای عمل کنید

ما یک تیم حرفه ای هستیم و تمام تلاشمون رو میکنیم تا حرفه ای عمل کنیم. اگر شماهم به دنبال حرفه ای شدن هستید، آموزش های مارو از دست ندید. مطمئن باشید که ما یک روش تولید محتوای کاملا کاربردی بر اساس تجربیات واقعی داریم.

خدمات آموزش رایان تاو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.