شغل تولید محتوا یکی از حرفه های بسیار مهم و تاثیر گذار است. چراکه سبب برقراری ارتباط بازدیدکنندگان با صاحبان کسب و کار ها خواهد شد.
0
(0)
منتشر شده
13 دی 1400
دسته بندی
آموزش سئو و دیجیتال مارکتینگ

امروزه از هر فردی سؤال کنید که تولید محتوا یعنی چه جواب‌های متفاوتی را دریافت می‌کنید. شغل تولید محتوا امروز بسیار گسترش یافته است. افراد متفاوت بر اساس شغل خود این حرفه را تعریف می‌کنند. اما به طور کلی محتوا چیزی است که هر روز با آن سروکار دارید. تمامی کلیپ‌های خنده دار، عکس‌ها، متن‌ها و پست‌هایی که در اینستاگرام و دیگر اپلیکیشن ها قرار می‌گیرند؛ محتوا نامیده می‌شوند. افرادی که این محتواها را به وجود می‌آورند  در واقع به شغل تولید محتوا مشغول هستند. در این مقاله قصد داریم بیشتر در رابطه با روش های تولید محتوا صحبت کنیم. همچنین مطالب و نکات گسترده‌ای را برای تال عنوان کنیم. خواهشمندیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر در رابطه با این حرفه و حوزه‌های متفاوت دیگری همچون دیجیتال مارکتینگ، طراحی وب سایت، انجام خدمات سئو و… می‌توانید به وب سایت اصلی ما مراجعه فرمایید. در این وب سایت سعی کردیم حرفه‌های گوناگونی را که از درآمد بسیار ایده‌آل و مناسبی برخوردارند و همگی آنها با اینترنت سروکار دارند؛ معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر همچنین می‌توانید به وب سایت آموزش سئو این سایت نیز مراجعه فرمایید. تا آموزش‌های لازم جهت بهره برداری بیشتر و افزایش ترافیک وب سایت خود را اخذ نمایید.

رایان تاو
روش های تولید محتوا

شغل تولید محتوا و روش های تولید محتوا

به طور کلی شغل تولید محتوا به عنوان یکی از مراحل چرخه بازاریابی در نظر گرفته می‌شود. امروز افراد برای آنکه موضوع برندینگ را انجام دهند و کسب و کار خود را به افراد معرفی کنند؛ از این حرفه استفاده می‌کنند. در واقع در این حرفه به ابعاد، ویژگی‌ها، کاربردها و نحوه انجام حرفه‌های متفاوت و موضوعات مختلف پرداخته می‌شود. از این رو افرادی که این محتواها را دیده، شنیده و یا خواندن می‌کنند؛ اطلاعات مورد نیاز خود را در رابطه با موضوعات مرتبط و مورد نیاز خود را به دست می‌آورند.

 شغل تولید محتوا در بازاریابی بسیار مؤثر و مفید می‌باشد. چرا که از این طریق می‌توان بازدید کنندگان بسیار زیادی را به کسب و کار خود وارد کنید. در این صورت می‌توانید بازدید و ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید. همچنین فروش محصولات و یا خدمات خود را نیز گسترش دهید. بنابراین شغل تولید محتوا می‌تواند سبب گسترش مشتریان شما شود.

لازم است عنوان کنیم تولید محتوا با تبلیغات دو موضوع متفاوت می‌باشند. در تبلیغات دعوت به استفاده از یک وسیله، ورود به یک وب سایت و یا آشنایی با یک برند می‌کنند. در صورتی که تولید محتوا روشی برای برقراری ارتباط دو طرفه می‌باشد. در واقع صاحبان کسب و کار و از طریق روش های تولید محتوا ارتباطی پایدار با مخاطب خود برقرار می‌کنند. همچنین از این طریق به کسب درآمد بیشتر اقدام می‌کند.

 

به طور کلی شغل تولید محتوا به عنوان یکی از مراحل چرخه بازاریابی در نظر گرفته می‌شود. امروز افراد برای آنکه موضوع برندینگ را انجام دهند و کسب و کار خود را به افراد معرفی کنند؛ از این حرفه استفاده می‌کنند. در واقع در این حرفه به ابعاد، ویژگی‌ها، کاربردها و نحوه انجام حرفه‌های متفاوت و موضوعات مختلف پرداخته می‌شود. از این رو افرادی که این محتواها را دیده، شنیده و یا خواندن می‌کنند؛ اطلاعات مورد نیاز خود را در رابطه با موضوعات مرتبط و مورد نیاز خود را به دست می‌آورند.


مهارت‌های مورد نیاز برای کارشناس تولید محتوا

به طور کلی مهارت‌های مورد نیاز برای کارشناسانی که مشغول به حرفه‌ای تولید محتوا هستند؛ در فرمت‌های مختلف متغیر است. به عنوان مثال ممکن است یک کارشناس تولید محتوا مشغول به فعالیت در یک سایت خبری باشد. از این رو باید مهارت‌های مرتبط با آن را داشته باشد. در مقابل ممکن است فردی مشغول به تولید محتوا برای یک کارخانه در نظر گرفته شود. در غیر این صورت او موظف است روزانه در کارخانه حضور داشته باشد. تا عکس‌ها و ویدیوهایی را تنظیم و ویرایش کند. از این رو مهارت‌های مختلفی برای کارشناسان تولید محتوا در نظر گرفته می‌شود. در این بخش از مقاله به برخی از این مهارت‌ها خواهیم پرداخت. همچنین آنها را به صورت موردی برایتان بیان خواهیم کرد. این موارد عبارتند از:

 • نویسندگی | مهارت در نگارش و تنظیم محتوای متنی
 • آشنایی با زبان انگلیسی
 • آشنایی با نرم افزارهای خانواده آفیس
 • آشنایی با حداقل یک سیستم مدیریت محتوا
 • آشنایی با حداقل دو ابزار گرافیکی
 • جستجوی حرفه‌ای در وب و شبکه‌های اجتماعی
 • توانایی تنظیم تقویم محتوا
 • سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو
آموزش تولید محتوای سئو شده
تولید محتوای سایت
سفارش تولید محتوای حرفه ای

درآمد شغل تولید محتوا چقدر است؟

به طور کلی بسیاری از افرادی که مشغول به آموزش حرفه‌ای تولید محتوا هستند؛ معمولاً می‌گویند که این شغل، شغل آینده دار و پولسازی در نظر گرفته می‌شود. همچنین شما می‌توانید از طریق آن به درآمد چند میلیونی دست یابید و آینده مالی خود را تضمین سازید. اما این ادعا چندان دقیق نمی‌باشد. اگر بخواهیم دقیق‌تر در رابطه با درآمد این شغل صحبت کنیم باید بگوییم که آینده این شغل به سه حالت موجود بر می‌گردد. یا افراد کارمند و یا مدیر واحد تولید محتوا خواهند شد. یا کار فریلنسری و تولید محتوا را به صورت پروژه‌ای دریافت خواهند کرد. یا در روش سوم افراد به طراحی پروژه‌های افزایش فروش محصولات و خدمات مشغول خواهند شد.

در بین روش های تولید محتوا گفته شده، روش سوم گزینه پولسازتری نسبت به سایرین است. به عبارت دیگر اگر شما به عنوان یک تولید کننده محتوا، با کسب و کاری قرارداد ببندید و به آنها بگویید که به کمک تولید محتوای که شما انجام خواهید داد؛ درآمد و فروش آنها افزایش پیدا می‌کند. آن‌ها در مقابل درصد فروششان بخش زیادی را به شما پرداخت خواهند کرد.

البته لازم است عنوان کنیم میزان مهارت و تجربه شما نیز تأثیر بسیار زیادی بر روی درآمد شغل تولید محتوا اعمال خواهد کرد. هر چه شما با دیجیتال مارکتینگ و راه و رسم اصول سئو آشنایی کافی و لازم را داشته باشید؛ طبیعتاً درآمد حاصل از کسب و کارتان نیز به میزان چشمگیری افزایش خواهد یافت. چرا که افراد بسیار زیادی به شما اعتماد خواهند کرد. همچنین پروژه‌های بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار خواهند داد.

لازم است عنوان کنیم میزان مهارت و تجربه شما نیز تأثیر بسیار زیادی بر روی درآمد شغل تولید محتوا اعمال خواهد کرد. هر چه شما با دیجیتال مارکتینگ و راه و رسم اصول سئو آشنایی کافی و لازم را داشته باشید؛ طبیعتاً درآمد حاصل از کسب و کارتان نیز به میزان چشمگیری افزایش خواهد یافت. چرا که افراد بسیار زیادی به شما اعتماد خواهند کرد. همچنین پروژه‌های بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار خواهند داد.

مزایای شغل تولید محتوا

به طور کلی شغل تولید محتوا مزایا و نقاط قوت بسیاری دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید به صورت دورکاری و یا پاره وقت مشغول به این حرفه شوید. از این رو افرادی که نمی‌توانند تمام وقت کار کنند؛ می‌تواند به راحتی در این حرفه حضور داشته باشند. تا بخشی از روز خود را صرف کار کردن و کسب درآمد کنند و بخش دیگر روز را به خود اختصاص دهند. به همین دلیل است که این شغل برای دانشجویان گزینه بسیاری مناسبی به شمار می‌رود.

از دیگر مزایای شغل تولید محتوا این است که دوام نسبتاً بالایی دارد. در سال‌های اخیر این شغل رونق بسیار زیادی پیدا کرده است. چرا که تعداد بسیار زیادی از کسب و کارها امروزه تلاش می‌کنند از طریق فضای مجازی و تولید محتوا خود را به مخاطبانشان معرفی کنند. طراحی سایت و نوشتن محتوا در آن حداقل کاری است که کسب و کارهای امروزی برای معرفی و برندینگ خود در فضای مجازی و اینترنت انجام می‌دهند.

این شغل نیاز به سرمایه زیادی ندارد. از این رو شما می‌توانید با سرمایه اولیه کم و محدود نیز وارد این حرفه شوید. شما برای  ورود به این کار تنها نیاز به یک موبایل و یک کامپیوتر نیاز دارید. تا از طریق آن به منابع مورد نیازتان مراجعه کنید. سپس می‌توانید با حقوقی که به دست می‌آورید؛ دوره‌های مورد نیاز را  سپری کنید. همچنین از ابزار و تجهیزات بیشتری بهره مند شوید.

تقاضای زیاد نیز از دیگر نقاط قوت و مزایای روش های تولید محتوا در نظر گرفته می‌شود. امروزه سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی بسیار زیادی وجود دارند که معمولاً از افراد دعوت به همکاری می‌کنند. در واقع در این آگهی‌ها از افراد خواسته می‌شود که به عنوان محتوا نویس و تولید کننده محتوا در شرکت‌های مختلف همکاری کنند. بنابراین افراد علاقه‌مند می‌توانند به راحتی در این زمینه مشغول به فعالیت شده و استعداد خود را ارتقا ببخشند.

برای موفقیت در شغل تولید محتوا چه فاکتورهایی لازم است؟

به طور کلی برای اینکه بتوانید در شغل تولید محتوا به موفقیت دست یابید؛ باید فاکتورهای کلیدی و مهمی را در دست داشته باشید. علاوه بر آن باید تجربه و مهارت کافی را در این حرفه کسب کنید. داشتن این مهارت‌ها تأثیر بسیار زیادی بر روی محتوای تولید شده شما خواهد گذاشت. همچنین مخاطبان بسیار زیادی را به محتوای شما و همچنین وب سایت که بر روی آن کار می‌کنید جذب خواهد کرد. در صورتی که محتوای تولید شده توسط شما ویژگی‌های یک محتوای خوب را داشته باشد؛ قطعاً لول و سطح کاری شما را افزایش خواهد داد. در ادامه مقاله به صورت موردی به برخی از فاکتورهای کلیدی برای موفقیت در شغل تولید محتوا خواهیم پرداخت:

 • درگیر کردن مخاطب
 • تازگی و اوریجینال بودن
 • نگاه بلندمدت
 • رعایت اخلاق و حرفه‌ای‌گری
 • مدیریت زمان و انضباط شخصی
 • سنجش عملکرد و مستندسازی
 • کنجکاوی و بنچمارکینگ
 • بازاریابی محتوایی
 • و…ا
نتیجه گیری

دریافتیم که روش های تولید محتوا و به طورکلی این شغل یکی از حرفه‌هایی است که می‌تواند به کسب و کارهای نوپا و کسب و کارهایی که تمایل به بیشتر دیده شدن دارند؛ کمک شایانی کند. همچنین آنها را به افراد بیشتری شناسایی کند. علاوه بر آن لازم است عنوان کنیم درآمد حاصل از شغل تولید محتوا به دلیل گستردگی اکنون آن بسیار مناسب و ایده آل می‌باشد. در مقابل این حرفه تأثیر بسیار مفیدی بر روی کسب و کارهای دیگر می‌گذارد.

 در صورتی که کسب و کار خود را راه اندازی کرده‌اید، یا به دنبال گسترش دادن برند خود هستید؛ توصیه می‌کنیم حتماً از تولید محتوا جهت بیشتر دیده شدن استفاده فرمایید. لازم است عنوان کنیم که شما می‌توانید برای این کار به وبسایت اصلی ما یا صفحه آپارات ما مراجعه فرمایید. مشاوران ما اطلاعات و آگاهی لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد. همچنین شما را در این راه همراهی خواهند کرد.

از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بود از شما صمیمانه سپاسگزاریم. تیم پشتیبانی رایان تاو امیدوار است از مطالب و نکات گفته شده لذت برده باشید. همچنین مطالب برایتان مفید و کاربردی واقع شده باشند.

حرفه ای آموزش ببینید تا حرفه ای عمل کنید

ما یک تیم حرفه ای هستیم و تمام تلاشمون رو میکنیم تا حرفه ای عمل کنیم. اگر شماهم به دنبال حرفه ای شدن هستید، آموزش های مارو از دست ندید. مطمئن باشید که ما یک روش تولید محتوای کاملا کاربردی بر اساس تجربیات واقعی داریم.

خدمات آموزش رایان تاو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.