آموزش آموزش سئو آموزش وردپرس

نمره خوانایی در وردپرس با رعایت نکات مهم تولید محتوا چیست؟

نمره خوانایی در وردپرس
0
(0)
منتشر شده
6 دی 1400
دسته بندی
تولید محتوا و سئو

نمره خوانایی در وردپرس با رعایت نکات مهم تولید محتوا چیست؟ آموزش کار با بخش تجزیه و تحلیل خوانایی در یوست سئو! نحوه استفاده از تجزیه و تحلیل خوانایی در افزونه یواست سئو چگونه است؟ آموزش افزودن و بهبود خوانایی مطالب در وردپرس! نمره خوانایی در وردپرس چیست؟ نمره خوانایی چه اهمیتی بر سئو سایت دارد؟ نکات مهم و کلیدی خوانایی پست چیست؟ نمره خوانایی محتوا در وردپرس یکی از مهمترین ملاک های گوگل برای بالا آمدن سایت می باشد. خوانایی محتوا نقش مهمی در سئو داشته و عدم رعایت آن، منجر به پایین آمدن رتبه سایت می شود. در این مطلب ضمن بررسی چیستی نمره خوانایی در وردپرس، تاثیر آن و راه های گرفتن نمره کامل خوانایی در وردپرس نیز معرفی می شوند.

نمره خوانایی در وردپرس
رایان تاو
بهترین آموزش خوانایی در وردپرس

خوانایی در وردپرس چیست؟

سایت های بسیار زیادی در جهان با وردپرس ایجاد می شوند که همگی تمایل به دیده شدن در دنیای وب دارند. سایت ها برای اینکه بتوانند در وب بیشتر دیده بشوند و اصطلاحا سرچ اول گوگل باشند، بر روی سئوی (SEO) سایت خودشون کار می کنند. تعریف سئو و راه های انجام آن نیاز به  بحث مفصل و جداگانه ای دارد که در مقالات دیگر به آن خواهیم پرداخت. یکی از اصول سئو برای بالا آمدن رتبه سایت، خوانایی محتواهای درون سایت می باشد. خوانایی محتوا یعنی اینکه مخاطب وقتی وارد سایت شد، با مطالب سایت ارتباط برقرار کرده و به راحتی متوجه مفهوم محتوا شود. برای اینکه متوجه معنی خوانایی محتوا در سایت شوید، یک معلم را در حال تدریس به دانش آموزان تصور کنید. برای اینکه معلم تدریس موفقی داشته باشد و درس رو به صورت کامل به دانش آموزان یاد دهد، نیاز به دو ابزار دارد. دانش ابزار اولی است که معلم باید آن را داشته باشد. اما موارد زیادی در ذهن همه ی ما است که معلم دانش کافی داشته اما دانش آموزان از کلاس او راضی نبودند. در اینجا ابزار دوم که روش بیان مطلب و ساده سازی درس است، اهمیت خود را نشان می دهد. تولید کنندگان محتوا در صورتی که محتوای خود را به صورت قابل فهم و روان ننویسند، حتی اگر از دانش بالایی برخوردار باشند قادر به جذب مخاطب نخواهند بود. نمره خوانایی در واقع به معنی خوانایی و راحتی پست شما است. ممکن است که شما برای کسب اطلاعات در مورد مطلبی در گوگل سرچ کرده باشید. زمانی که وارد یک سایت می شوید با دو حالت ممکن است روبرو شوید. یکی حالت خوب است. در این حالت شما حالت و چیدمان زیبایی میبینید. اینکه مثلا عنوان ها به ترتیب سوال هایی که برای شما مطرح میشود، پشت سر هم چیده شده اند. مطالب را خیلی سریع و راحت درک میکنید. حالت دوم بد است. یعنی شما با یک صفحه با چینش شلوغ و در هم مواجه می شوید. بر روی هر مطلب چندین بار مرور میکنید که معنی جملات را متوجه شوید. جملات طولانی هستند و قابل درک نیستند. قطعا حالت اول نمره خوانایی بالاتر و بهتری دارد. شما باید تلاش کنید برای ارائه مطالبتان نمره خوانایی بالایی را کسب کنید. زمانی که خوانایی پستتان خوب باشه تیک آن سبز می شود. شما باید سعی کنید که همیشه این تیک سبز بماند. گوگل با ابزاری که دارد، سایت هایی را که به این نکته اهمیت نمی دهند را شناسایی کرده و رتبه آنها را پایین می آورد.

 

خوانایی در وردپرس چه اهمیتی دارد؟

نمره خوانایی بالا در سئو سایت شما تاثیر مستقیم و خوبی داره. این کار باعث میشه سایت شما به مرور زمان کاربران بیشتری جذب خودش کنه. باعث پیشرفت بسیار عالی برای سئو سایت و کسب و کارتان میشه. در این مقاله به شما نکات کمکی برای بهبود خوانایی مطالبتان مطرح میکنیم.

پذیرش آنچه اتفاق افتاده است، نخستین گام در غلبه بر پیامدهای هر بدشانسی است.
ویلیام جیمز

آموزش تولید محتوای سئو شده
تولید محتوای سایت
سفارش تولید محتوای حرفه ای

نکات مهم برای بهبود خوانایی در وردپرس چیست؟

خوانایی محتوا در وردپرس بر اساس فرمول و الگوریتم مشخصی انجام می شود. هر شخصی که با این الگوریتم آشنا باشد، بدون نیاز به ابزاری قادر به کسب نمره خوانایی در وردپرس می باشد. وردپرس اما برای آسان شدن کار سئو کاران، ابزار هایی مثل: یوست سئو (Yoast SEO) و رنک مث (RankMath) را ایجاد کرده است. این افزونه ها با تحلیل محتوا، ایراد های خوانایی محتوا را نشان داده و در نهایت نمره خوانایی در وردپرس را به سئوکار نشان می دهد.

فرمول گرفتن نمره خوانایی در وردپرس

افزونه های یوست سئو و رنک مث با بررسی میزان رعایت نکات مهم تولید محتوا توسط سئوکار، نمره خوانایی در وردپرس را تعیین می کند. در ادامه مطلب نکات مهم و ضروری که سئو کار برای گرفتن نمره کامل خوانایی در وردپرس باید رعایت کند را معرفی می کنیم.

  1. متن ها: از جملات کوتاه و خوانا استفاده کنید. (اگر به زمان عامیانه باشه خوانایی خیلی بهتره)
  2. فاصله گذاری: بعد از هر جمله و نقطه پایانی حتما یک فاصله با شروع جمله بعدی در نظر بگیرین.
  3. تیترها: عنوان های خوانا و کوتاه بنویسید.
  4. ترتیب تیترها: حتما ترتیب عنوان ها و اهمیت آنها را رعایت کنید. (h1- h2-…-h6)
  5. فونت خوانا: از فونت مناسب و کلا از یک فونت استفاده کنید.
  6. لینک های داخلی: از لینک های داخلی برای مراجعه به صفحات دیگر برای ارائه اطلاعات بیشتر استفاده کنید.
  7.  طول جملات: از 500 کلمه یا بیشتر برای ارائه استفاده کنید. (سعی کنید مطالبتان طولانی نشن)
  8. کلمه کلیدی: سعی کنید از کلمه کلیدی در جملات زیادی استفاده کنید. در نامک و متا حتما از کلمه کلیدی استفاده کنید.
  9. تصاویر: اگر از تصاویر شاخص استفاده کردین حتما سئو تصاویر را هم انجام بدین.
  10. کلمات وصل کننده جملات: اگر دوست دارین جملات را به همدیگه وصل کنید از کلمات زیرا، بنابراین، چونکه، برای اینکه و … استفاده کنید.

تولید محتوا مانند هر حرفه دیگر نیاز به آموزش و کسب تخصص دارد. نگارش محتوای حرفه ای و سئو قدرتمند، دو بال اساسی برای بالا آمدن سایت در نتایج گوگل می باشند. افرادی که برای سایت خود و یا برای انجام پروژه به دنبال یادگیری تولید محتوای حرفه ای هستند، می توانند از خدمات رایان تاو استفاده کنند. رایان تاو با بهره گیری از نیروهای متخصص، مجرب و حرفه ای، بهترین دوره های آموزشی تولید محتوای حرفه ای را در اختیار کاربران عزیز قرار می دهد. علاوه بر دوره تولید محتوای حرفه ای، رایان تاو دوره آموزش طراحی سایت باوردپرس را نیز در اختیار علاقه مندان قرار داده است. دوره های رایان تاو کاملا تخصصی و کاربردی بوده و از پشتیبانی مناسب برخوردار است.  از خدمات رایان تاو همچنین می توان به طراحی، پشتیبانی و سئو سایت های وردپرسی اشاره کرد.

نمره خوانایی در وردپرس
نتیجه گیری

خوانایی محتوا یکی از مهمترین قوانین سئو برای بالا آمدن سایت در گوگل می باشد. ربات های گوگل با تحلیل محتوای سایت و بررسی میزان خوانایی محتوا، رنک سایت را مشخص می کند. در سایت های وردپرسی نمره خوانایی، به وسیله ابزارهایی مثل: یوست سئو و رنک مث تعیین می شود. در این مقاله با مفهوم خوانایی خوب و بد آشنا شدیم. درباره اهمیت نمره خوانایی بر سئو سایت صحبت کردیم. نکات مهم و کلیدی برای داشتن نمره خوانایی بالا را مطرح کردیم. امیدوارم این پست به شما برای درک بهتر کمک کرده باشه.  اگر به آموزش سئو علاقه دارید و تمایل دارین که اطلاعات بیشتری کسب کنید آموزش های سئو ما را در وب سایت و صفحه رسمی آپارات رایان تاو دنبال کنید. سایت ما مطالب مفید و کاملی برای داشتن یک سایت خوب با بازدهی بالا را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

حرفه ای آموزش ببینید تا حرفه ای عمل کنید

ما یک تیم حرفه ای هستیم و تمام تلاشمون رو میکنیم تا حرفه ای عمل کنیم. اگر شماهم به دنبال حرفه ای شدن هستید، آموزش های مارو از دست ندید. مطمئن باشید که ما یک روش تولید محتوای کاملا کاربردی بر اساس تجربیات واقعی داریم.

خدمات آموزش رایان تاو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.