آموزش آموزش تولید محتوا و سئو

ارتباط سئو و دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ و سئو دو مفهومی هستند که یکدیگر را پوشش می دهند و به عبارتی مکمل یکدیگر هستند. همچنین برای کسب درآمد بالا ضروری هستند.
0
(0)
منتشر شده
14 دی 1400
دسته بندی
آموزش سئو و دیجیتال مارکتینگ

سئو چیست؟ آیا اطلاعاتی در رابطه با دیجیتال مارکتینگ دارید؟ ارتباط سئو و دیجیتال مارکتینگ چیست؟ این دو مفهوم چه ویژگی‌ها و کاربردهایی دارند؟ آیا اطلاعاتی در رابطه با تفاوت‌ها و شباهت‌های میان سئو دیجیتال مارکتینگ دارید؟ در این مقاله قصد داریم در رابطه با این مفاهیم نکات و مطالب مفیدی را برایتان معرفی کنیم. همچنین سوالاتی که پیرامون این موضوع ممکن است ذهن مخاطبان را به خود درگیر سازد را به طور جامع و کامل بررسی و ارزیابی نماییم. از این رو خواهشمندیم تا انتهای این مقاله کاربردی و مفید با ما همراه باشید.

در ابتدای مقاله سعی می‌کنیم به طور مجزا سئو و دیجیتال مارکتینگ را برایتان معرفی کنیم. سپس ارتباط سئو و دیجیتال مارکتینگ را به صورت واضح و قابل درک برایتان عنوان کنیم. این دو مفهوم تاثیرات بسیار زیادی برای کسب و کارها اعمال می‌کنند. همچنین همواره مورد توجه افراد خصوصاً تولیدکنندگان محتوا قرار می‌گیرند. در واقع افرادی که به عنوان تولید کننده محتوا موفق هستند؛ که اطلاعات دقیق و کاملی در رابطه با سئو دیجیتال مارکتینگ و ارتباط سئو و دیجیتال مارکتینگ داشته باشند. از این رو این مفاهیم تاثیرات بسیار زیادی برای کسب و کار آنها اعمال خواهد ساخت.

رایان تاو
ارتباط سئو و دیجیتال مارکتینگ

تعریف سئو

به طور کلی سئو به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو در نظر گرفته می‌شود. در واقع سئو روش‌ها، اقدامات و دستورالعمل‌هایی است که باعث افزایش ترافیک ورودی به وب سایت خواهد شد. در صورتی که ترفندهای سئو و اقدامات آن را به بهترین نحو ممکن و به درستی انجام شود؛ بازدید وب سایت مورد نظر شما به میزان چشمگیری افزایش خواهد یافت. که این موضوع باعث بهبود جایگاه وب سایت نزد موتورهای جستجوی گوگل خواهد شد.

 به طور کلی همه ما ممکن است روزانه درگیر مسائل مختلفی شویم. که بخواهیم آنها را در گوگل سرچ کنیم. بنابراین همه ما گوگل را می‌شناسیم و از آن استفاده می‌کنیم. هنگامی که مطلبی را در گوگل سرچ می‌کنیم؛ در کمتر از کسری از ثانیه نتایج مرتبط برای ما به نمایش در خواهد آمد. حال از میان نتایج نشان داده شده آنهایی که اقدامات و روش‌های سئو را به درستی انجام داده باشند؛ در جایگاه‌های بالاتری قرار می‌گیرند. بنابراین مخاطبان بیشتری را به خود جذب می‌کنند. که این موضوع باعث بهبودی کسب و کار مربوطه و جذب مخاطبان و کاربران بیشتر به کسب و کار خواهد شد.

تعریف دیجیتال مارکتینگ

به طور کلی سئو به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو در نظر گرفته می‌شود. در واقع سئو روش‌ها، اقدامات و دستورالعمل‌هایی است که باعث افزایش ترافیک ورودی به وب سایت خواهد شد. در صورتی که ترفندهای سئو و اقدامات آن را به بهترین نحو ممکن و به درستی انجام شود؛ بازدید وب سایت مورد نظر شما به میزان چشمگیری افزایش خواهد یافت. که این موضوع باعث بهبود جایگاه وب سایت نزد موتورهای جستجوی گوگل خواهد شد.

به طور کلی به انواع بازاریابی، خدمات و محصولاتی که به صورت آنلاین انجام شود؛ دیجیتال مارکتینگ گفته می‌شود. در واقع این حرفه از طریق اینترنت انجام شده و به جذب مخاطب می‌پردازد. همچنین شما می‌توانید به کمک دیجیتال مارکتینگ محصولات و خدمات خود را از طریق اینترنت با کاربران و مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال می‌توانید محصولات خود را از طریق اینترنت به مشتریان خود بفروشید و آنها را به مشتریان دائم و وفادار خود تبدیل سازید. علاوه بر آن می‌توانید از طریق دیجیتال مارکتینگ مشتریان و کاربران بیشتری را جذب کار خود کنید. تا خود را نزد افراد بسیار بیشتری معرفی سازید.

آموزش تولید محتوای سئو شده
تولید محتوای سایت
سفارش تولید محتوای حرفه ای

ارتباط سئو و دیجیتال مارکتینگ

حال می‌رسیم به بخش اصلی این مقاله که درباره ارتباط سئو و دیجیتال مارکتینگ است. به طور کلی می‌توان این طور بیان کرد که ارتباط سئو و دیجیتال مارکتینگ ارتباطی تنگاتنگ است. شما باید در دیجیتال مارکتینگ فرایند و پروسه‌های مشخصی را انجام دهید. تا به هدف نهایی خود دست یابید. حال جالب است بدانید که این فرآیند و پروسه‌های مشخص، در واقع همان سئو نامیده می‌شوند. در واقع شما با رعایت اصول سئو، کار دیجیتال مارکتینگ را به نحو احسن انجام خواهید داد.

 همچنین از این طریق باعث افزایش ترافیک وب سایتتان خواهید شد. در واقع سئو به عنوان عاملی در نظر گرفته می‌شود که مخاطبان را از طریق موتورهای جستجو به سمت وبسایت شما سوق می‌دهد. که این راهکارها را به درستی و با دقت بیشتری انجام دهید. رتبه وبسایت شما بهتر خواهد شد و جایگاه آن نیز در میان جایگاه‌های صدر موتورهای جستجو قرار داده خواهد شد.

البته لازم است عنوان کنیم که شما ممکن است سئو را به نحو احسن انجام دهید. اما در دیجیتال مارکتینگ به موفقیت چندانی دست نیابیم. این موضوع به دلیل آن است که احتمالاً مطالب تولید شده توسط شما، نزد جامعه هدف قرار نگرفته است. شما باید ابتدا این موضوع را به خاطر سپرده و توجه ویژه به آن داشته باشید. شما باید ابتدا جامعه هدف خود را مشخص کنید و مطالب را متناسب با آنها تولید و در اختیارشان قرار دهید. در این صورت مطالب تولید شده توسط شما بیشتر مورد  توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت.

 

تفاوت میان سئو و دیجیتال مارکتینگ

ممکن است بسیاری از افراد متوجه تفاوت میان سئو و دیجیتال‌مارکتینگ نشده باشند. یا افرادی که به هر کدام از آنها مشغول هستند را یکسان در نظر بگیرند. این موضوع کاملاً غلط است! در واقع کاری که یک سئوکار موظف به انجام آن است، بسیار متفاوت از کار یک دیجیتال مارکتر در نظر گرفته می‌شود. به طور کلی سئو کار تنها مربوط به سایت و موتورهای جستجو است و با این مفاهیم سر و کار دارد. اما دیجیتال مارکتر علاوه بر سایت‌ها و موتورهای جستجو، با شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های دیگر نیز سر و کار دارد. البته لازم است عنوان کنیم که سئو در واقع زیرمجموعه دیجیتال مارکتینگ قرار می‌گیرد. اما وظایف هر کدام از این دو دسته متفاوت لحاظ می‌گردد. در ادامه مقاله به معرفی وظایف هر کدام از این دو دسته خواهیم پرداخت:

وظایف سئوکار

  • بررسی محتواهای درج شده در سایت
  • بررسی داده‌های آماری توسط سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس
  • بررسی رقبا
  • شناخت افزونه‌ها و محیط وردپرس
  • شناخت سیستم لینک سازی

وظایف دیجیتال مارکتر

  • ارزیابی فناوری‌های جدید و بروزرسانی اطلاعات برای ارائه راه‌های جدید بازاریابی
  • ارائه استراتژی‌های خلاقانه برای پیشبرد امر بازاریابی دیجیتال
  • اجرای کمپین‌های وب، ایمیل مارکتینگ و رسانه‌های اجتماعی
  • نظارت بر کیفیت تهیه مطالب ویدیویی و متنی که قرار است در وبسایت یا شبکه‌های اجتماعی منتشر شود.

اهمیت ارتباط سئو و دیجیتال مارکتینگ

به طور کلی سئو در زمینه دیجیتال مارکتینگ تأثیر بسیار زیادی دارد. همچنین از اهمیت بالایی برخوردار است. دستاوردهای که می‌توان از طریق سئو در دیجیتال مارکتینگ به دستاورد، بسیار مؤثر است. همچنین باعث رونق کسب و کار و افزایش درآمد حاصل از آن خواهد شد.

به عنوان مثال سئو در دیجیتال مارکتینگ باعث افزایش ترافیک وب سایت شما خواهد شد. هرچه جایگاه وب سایت شما در مرتبه بالاتری باشد، مقدار بازدیدکنندگان و ورودی وب سایت شما نیز افزایش خواهد یافت. و باعث ترافیک سایت شما و بیشتر دیده شدن کسب و کارتان خواهد شد. از دیگر مزایای سئو در زمینه دیجیتال مارکتینگ که در واقع نشان‌دهنده اهمیت ارتباط سئو و دیجیتال مارکتینگ است؛ افزایش نرخ کلیک است. در صورتی که وب سایت شما در رتبه بالاتری قرار بگیرد، کاربران بیشتری بر روی لینک محتوای شما کلیک خواهند کرد و آن را مشاهده خواهند کرد. که این موضوع باعث افزایش نرخ کلیک خواهد شد. این موضوع تأثیر چشمگیری نزد موتورهای جستجوی گوگل از خود اعمال می‌سازد.

طبیعتاً هر چه میزان مخاطبان شما بیشتر باشد و به سایت شما بیشتر مورد بررسی، مشاهده و ارزیابی قرار گیرد؛ برند شما از اعتبار بالاتر و بیشتری برخوردار خواهد شد. بنابراین می‌توان اینطور گفت یکی دیگر از اهمیت‌های ارتباط سئو و دیجیتال مارکتینگ در واقع افزایش اعتبار برند شما خواهد شد. که این موضوع نیز باعث افزایش مخاطبان و جذب بیشتر مشتریان علی الخصوص مشتریان دائم و وفادار می‌شود.

نتیجه گیری

به طور کلی در این مقاله در رابطه با ارتباط سئو و دیجیتال مارکتینگ و معرفی هر کدام از آنها، مطالب ونکات مفیدی برایتان ارائه و عنوان کردیم. همچنین تفاوت‌های میان آنها و وظایفی یک سئو کار و دیجیتال مارکتر برعهده دارد را برایتان معرفی کردیم. بنابراین این دو حرفه به هیچ عنوان در یک مفهوم و معنای قرار نمی‌گیرند. هر کدام از آنها دارای وظایف متعددی هستند. که در طول مقاله به صورت موردی به آنها اشاره کردیم.

همچنین در این مقاله به این نتیجه رسیدیم که سئو، زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ قرار دارد. همچنین تاثیرات بسیار ایده‌آل و مثبتی بر روی این مفهوم اعمال خواهد کرد. از این رو داشتن آگاهی کافی و لازم در رابطه با این موضوع از اهمیت چشمگیری برخوردار است. همچنین آموزش سئو امروزه همواره مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. تا بتوانند از این طریق کسب و کارهای خود را رونق بخشند، مخاطبان خود را افزایش دهند و تاثیرات ایده‌آل را بر روی کسب و کار خود اعمال سازند.

از اینکه تا انتهای این مقاله کاربردی و مفید با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم. تیم پشتیبانی رایان تاو امیدوار است از مطالب گفته شده لذت برده باشید. همچنین مطالب برایتان مفید و کاربردی واقع شده باشند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه آپارات ما نیز مراجعه کنید.

 

حرفه ای آموزش ببینید تا حرفه ای عمل کنید

ما یک تیم حرفه ای هستیم و تمام تلاشمون رو میکنیم تا حرفه ای عمل کنیم. اگر شماهم به دنبال حرفه ای شدن هستید، آموزش های مارو از دست ندید. مطمئن باشید که ما یک روش تولید محتوای کاملا کاربردی بر اساس تجربیات واقعی داریم.

خدمات آموزش رایان تاو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.