0
(0)

تصویر شاخص در وردپرس چیست؟

تصویر شاخص وردپرس، تصویری است که در لیست مقالات و یا در بالای صفحه مقاله شما قرار می گیرد. انتخاب تصویر شاخص از نوار کناری ویرایشگر نوشته ها در وردپرس صورت می گیرد.

هر مقاله می تواند یک عکس شاخص داشته باشد. گذاشتن تصویر شاخص از نظر اوصول سئو امری حیاتی و مهم است. درادامه این مقاله درباره با تصویر شاخص و ویژگی های آن صحبت خواهیم کرد.

تصویر شاخص چیست؟

تصویر شاخص در وردپرس در واقع عکس هایی با ابعاد مختلف هستند که در اول هر پست و مقاله ای قرار دارند و اشاره مستقیم به موضوع مقاله دارند. همچنین سایت ها می توانند با درج اطلاعات اصلی روی تصویر (شماره تماس، نشانی، آدرس ایمیل و …) دسترسی کاربر به اطلاعات را راحت تر کنند. قرار گرفتن تصاویر شاخص در هر پست، باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت می شود.

نوار کناری ویرایشگر نوشته وردپرس داری قسمتی به نام تصویر شاخص می باشند. در این قسمت می تواند عکس ها را آپلود کنید یا در صورتی که قبلا آپلود کرده اید، از قسمت کتابخانه مجدد تصویر مورد نظر را برگزینید. قسمتی به نام  alt  تصاویر وجود دارد. وارد کردن این قسمت نیز از لحاظ سئو بسیار پر اهمیت است.

در صوریتی که عکس به هر دلیل به کاربر نشان داده نشود، متن که برای قسمت alt در نظر گرفته اید، نمایش داده می شود. همچنین افرادی که از متن خوان ها برای خواندن مقاله استفاده می کنند، در هنگام مواجه با عکس، متن قسمت alt را می خواند. به همین علت نوشتن alt علاوه بر اهمیت در سئو، برای افرادم کم بینا و یا نابینا بسیار پر کاربرد است.

تصاویر شاخص چه ابعادی دارند؟

تصاویر شاخص در ابعاد و اندازه های مختلف ایجاد و بارگذاری می شود. اندازه این تصاویر با توجه به قالب سایت شما انتخاب می شود. برخی از ابعاد به صورت پیش فرض قابل انتخاب هستند. این موارد عبارتند از:

 

تصویر شاخص در وردپرس چه اهمیتی دارند؟

یکی از عواملی که منجر به افزایش بهره وری از سایت می شود، تصویر شاخص است. بنابراین استفاده و انتخاب تصویر از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به برخی از علل اهمیت این موضوع می پردازیم.

نکات مهم برای انتخاب تصویر شاخص در وردپرس چیست؟

انتخاب تصویر شاخص، می تواند مطابق با سلیقه نویسنده باشد. اما با توجه به اینکه عکس شاخص توجه زیادی را به خود جلب می کند برای مقالات بسیار با اهمیت است. بنابراین بهتر است برای انتخاب عکس ها از استراتژی های درست استفاده کنیم. درادامه برخی از بهترین استراتژی های انتخاب عکس شاخص را بیان می کنیم.

استفاده از تصاویر دارای مجوز

در صورتی که به صورت مداوم برای سایت خود تولید محتوا می کنید. از دو طریق می توانید عکس های شاخص خود را به دست آورید. اولین راه برای به دست آوردن تصویر باکیفیت و متناسب با متن شما، استفاده از عکاس و عکس برداری از موضوع مورد نظر شماست. این کار به شما عکس های یونیک و تک می دهد. عکس برداری به صورت مدام می تواند علاوه بر هزینه زیاد، وقت زیادی را از شما بگیرد.

بنابراین بهترین روش، انتخاب عکس از سایت های دارای مجوز می باشد. این سایت ها اکثرا تصاویر با کیفیتی را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد. برخی از عکس ها نیز با پرداخت هزینه بسیار کمی قابل استفاده هستند.  به یاد داشته باشید کیفیت در تصاویر شاخص بسیار مهم است. از گذاشتن تصاویر بی کیفیت و بی ربط با محتوا به شدت خودداری کنید.

داشتن سبک خاص در تصاویر شاخص

هر مقاله ای که نوشته می شود، تصویر شاخص مربوط به خود را دارد. عکس ها به درک مخاطب از مطالب کمک می کنند. داشتن سبک خاص در انتخاب تصاویر شاخص می توان کیفیت سایت شما را بهبود ببخشد.

سبک تصاویر شاخص باید نشان دهنده برند و شعار سایت شما باشد. استفاده از رنگ ها، وکتورها، فونت ها و… می تواند نشان دهنده سبک خاص شما باشد. سبک تصاویر می تواند جدی و حرفه ای یا عجیب و سرگرم کننده باشد. در صورتی که چند نویسنده روی سایت شما کار می کند، بهتر است از وجود چنین سبکی مطلع شوند.

بهینه سازی تصاویر شاخص

انتخاب تصاویر شاخص می تواند بر روی عملکرد سایت تاثیر گذار باشد. یکی از مهم ترین مولفه های یک سایت خوب، سرعت بالای سایت است. به طور معمول تصاویر با کیفیت، دارای حجم بالایی می باشند. بارگذاری این تصاویر بر روی سایت می تواند تا حد زیادی بر روی سرعت سایت موثر باشند.

به همین علت یکی از مهم ترین کار ها قبل از بارگذاری تصویر شاخص، بهینه سازی تصاویر می باشد. برخی از سایت ها و یا برنامه های گرافیکی، بهینه سازی تصاویر شاخص را بدون نیاز به کاهش کیفیت انجام می دهند.

در انتها

تصویر شاخص یکی از مهم ترین قسمت های مقاله سایت است. افزودن تصویر شاخص به محتوا، می تواند از لحاظ بصری کیفیت مقالات را بالا ببرد. یادگیری وردپرس و کار با قالب نوشته ها و افزونه ها بسیار راحت است. شما می توانید با خرید دوره آموزش تولید محتوا حرفه ای وب سایت و آموزش طراحی سایت با وردپرس از تیم مجرب رایان تاو، کاملا بر محتوا نویسی و وردپرس مسلط شوید.

برای برقراری ارتباط با تیم رایان تاو از طریق قسمت “خدمات ما” پیام خود را بگذارید. تیم مجرب رایان تاو با سرپرستی سرکار خانم آرزو فهیمی تمامی خدمات سایت و مشاوره برای رشد کسب کار را می پذیرند. تیم رایان تاو با در دست داشتن سال ها تجربه در زمینه فعالیت های تخصصی وب سایت ها می توانند شما را تا کسب نتایج بی نظیر همراهی کنند.

حرفه ای آموزش ببینید تا حرفه ای عمل کنید

ما یک تیم حرفه ای هستیم و تمام تلاشمون رو میکنیم تا حرفه ای عمل کنیم. اگر شماهم به دنبال حرفه ای شدن هستید، آموزش های مارو از دست ندید. مطمئن باشید که ما یک روش تولید محتوای کاملا کاربردی بر اساس تجربیات واقعی داریم.

خدمات آموزش رایان تاو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.