منتشر شده
2 دی 1400
دسته بندی
تولید محتوا و سئو

متا در وردپرس چیست؟ طول استاندارد برای توضیحات متا در وردپرس چقدر است؟ نحوه افزودن کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس چگونه است؟ توضیحات متا در وردپرس و نحوه افزودن و ویرایش آن با یواست سئو چگونه است؟ متا در وردپرس چیست؟ متا در وردپرس چه اهمیتی دارد؟ چگونه یک متا مناسب و خوانا بنویسیم؟ نکات کلیدی در مورد انتخاب متا در وردپرس چیست؟ متاتگ ها شامل چند نوع هستند؟ 5 نکته حهت سئو توضیحات متا!

متا در وردپرس
رایان تاو
آموزش بهترین متا در وردپرس

متا در وردپرس چیست؟

گوگل برای اینکه بتونه مطالبی را برای معرفی در اختیار کاربران قرار بده که قبل از وارد شدن به صفحه شما متوجه بشه، که آیا در سایت شما به پاسخ تمامی سوالاتش میرسه از عنوان مطلب یا توضیحات متا استفاده میکنه. پس شما باید توضیحات متا جذابی بنویسید که بازدید کننده داشته باشید. اما باید مطالب واقعی بنویسید. توضیحات متا یک روش راحت برای جذب مخاطب است. باید توجه داشته باشید که گوگل برای متا در وردپرس امتیازی در رتبه بندی در نظر ندارد. اما به این معنی نیست که شما از آن غافل بشید. بهترین گزینه برای ترغیب کردن مخاطبان برای بازدید از صفحه شما استفاده از متاتگ ها است. 

اهمیت توضیحات متا در وردپرس چیست؟

زمانی که کاربران در گوگل به دنبال پاسخ سوالاتشان هستند تنها چیزی که در نتایج جستجو گوگل مشاهده میشه عنوان مطلب و توضیحات متا مربوط به همان سایت در زیر عنوان است. شما میتونید برای اطلاعات بیشتر در مورد عنوان سئو و نحوه نوشتن آن به این صفحات مراجعه کنید.  پس میشه گفت متا اهمیت بسیار زیادی داره. کاربران قبل از ورود به لینک صفحه شما اول توضیحات متا را مطالعه میکنن. بعد تصمیم میگیرن که وارد آن صفحه بشن یا نشن. شاید پیش خودتان به این فکر کنید که نوشتن متا کار آسانی است و زیاد بهش توجه نکنید. بلکه همین چند خط است که باعث ویو خوردن صفحه شما میشه.

کسانی که به توانائی های خود اعتقاد و اطمینان دارند به کارهای دشوار به صورت چالش‌هایی می‌نگرند که باید بر آنها پیروز شوند نه به صورت تهدیدهایی که باید از آنها اجتناب کند.
آلبرت بندورا

آموزش تولید محتوا سئو شده
تولید محتوای سایت
سفارش تولید محتوای حرفه ای

نکات مهم درباره کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس چیست؟

 1. ارائه نوع کسب و کارتان در توضیحات متا: شما باید مطالبی متفاوت که شما را نسبت به دیگر سایت ها متمایز و برتر میکنه استفاده کنید.
 2. تعداد کاراکترهای قابل استفاده در توضیحات متا: نمایش توضیحات متا اندازه دقیقی نداره که بشه به میزان همان چیز ازقبل تعیین شده شروع به نوشتن متا کنید ولی باید حداقل 155 کارکتر برای آن در نظر بگیرید و حتی بیشتر.
 3. توضیحات متا متناسب با مطلب شما: شما نمیتونید هر مطلبی که دوست دارید در قسمت متا بنویسید، باید مطلبی که موضوع مستقیمی به مطالب صفحه تان دارد را در متا بنویسید که خوانا تر باشد. (اگر یه متن دروغین در قسمت متا بنویسید که در صفحه تان به آن اشاره ای نشده باشه کاربران بلافاصله بعد از متوجه شدن این موضوع دیگر به سراغ شما نمیان و باعث میشه که امتیاز کمتری کسب کنید.)
 4. استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا: نکته اصلی در توضیحات متا این است که شما حتما از کلمه کلیدی نام ببرید. حتی اگر در عنوان سایت نوشته شده باشد شما باید در قسمت متا هم بر روی آن تمرکز داشته باشید.
 5. استفاده از کلمات خبری و جذب کننده در توضیحات متا: کاربران بیشتر به دنبال سایت هایی هستند که از کلماتی همچون: بیشتر مطالعه کنید، همین حالا دریافت کنید، خرید رایگان و … در متا نوشته شده باشد. بهترین کار نوشتن نکات کلیدی است. (اگر فروشنده هستید میتونید از کلماتی همچون: قیمت، جنس و توضیحات مهم در مورد کالا استفاده کنید.)
!
!
نکته

باز هم تاکید میکنم اطلاعات دروغین در قسمت متا ننویسید که باعث ترک کاربران از صفحه شما بشه. پس لطفا از ترفند های تحریک کننده مناسبی استفاده کنید.

متا در وردپرس

نحوه نوشتن کلمات کلیدی در توضیحات متا در وردپرس

برای اینکار شما باید تمام کلمات کلیدی که فکر میکنید از نظر کاربران زیاد در گوگل سرچ میشود را در نظر بگیرید. کلمات باید مرتبط با موضوع صفحه شما باشن. به صورت تک به تک و جداگانه. از (،) ما بین کلمات استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید ک تعداد کلمات کلید واژه ای شما بیشتر از 10تا نباشد.

چرا در گوگل متای دیگری نمایش داده میشه؟

ممکنه که شما یک توضیح کامل در قسمت نوشته باشید. اما گوگل به طور خودکار توضیحات دیگری را در این قسمت نمایش بده. دلیل اول اینه که گوگل تشخیص داده توضیحات متایی که شما نوشتین هیچ ربطی به توضیحات صفحتون نداره. به اختیار خودش مطلب جایگزینی در نظر میگیره. دلیل دوم اینه که کاربران چیزی را جستجو میکنن که در صفحه شما درباره آن صحبت شده. ولی در توضیحات متای شما اسمی از آن کلمه کلیدی یاد نشده. پس گوگل نیز توضیحات متای شما را تغییر میدهد و توضیحات جایگزین در نظر میگیره.

انواع متاتگ ها در وردپرس

متاتگ خوب در توضیحات وردپرس

 1. مشخص باشه از چه چارست هایی (مجموعه شخصیت ها) استفاده کردید.
 2. عنوان ها به صورت تگ جداگانه نمایش داده بشه.
 3. یک خلاصه و توضیحات مفید در مورد مطلب اصلی صفحه شما.
 4. علاوه بر اینکه برای نمایش متاتگ بر روی سیستم اهمیت میدین باید به نمایش همان توضیحات متا بر روی گوشی موبایل نیز اهمیت بدید.

متاتگ های بی تفاوت(خنثی) در توضیحات وردپرس

 1. استفاده از تگ های شبکه های اجتماعی
 2. استفاده از تگ تشخیص ربات
 3. استفاده از متاتگ های کنونیکال (توجه داشته باشید در صورتی که از محتوای تکراری استفاده کردین برای اینکه گوگل اخطار کپی در صفحه شما را نده از این تگ استفاده کنید)
 4. استفاده از متاتگ های ربات های موتورهای جستجوگر خاص گوگل
 5. استفاده از متاتگ زبان (در صورتی که قرار باشد از چند زبان استفاده کنیم زبان اصلی باید مشخص باشد)
 6. استفاده از متاتگ های جغرافیایی (نام محل، موقعیت، منطقه)
 7. استفاده از کلمات تاکیدی مثل اره، بله، همین است و…
 8. استفاده از تگ های تازه کردن
 9. استفاده از تگ های تاییدی وب سایت ها

متاتگ های بد در توضیحات متا در وردپرس

 1. استفاده از متاتگ نویسنده
 2. استفاده از تگ های مشاهده مجدد (توجه داشته باشید که بسیاری از موتوهای جستجوگر از این تگ ها پشتیبانی نمیکنند)
 3. استفاده از متاتگ های کپی از سایت های دیگر
 4. استفاده از متاتگ تولید کننده (اگر سازنده آن انسان باشه بسیار بیهوده است)
نتیجه گیری

در این مقاله در مورد توضیح اصلی متا و ضرورت آن در وردپرس به صورت کامل آشنا شدیم. در مورد کلمات کلیدی موثر بر افزایش بازدید کننده های سایت و راهکاری برای اینکه یک متاتگ مناسب بنویسیم صحبت کردیم. همینطور انواع متاتگ ها را توضیح دادیم.اگر به آموزش سئو علاقه دارید و تمایل دارین که اطلاعات بیشتری کسب کنید آموزش های سئو ما را در وب سایت و صفحه رسمی آپارات رایان تاو دنبال کنید. سایت ما مطالب مفید و کاملی برای داشتن یک سایت خوب با بازدهی بالا را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

حرفه ای آموزش ببینید تا حرفه ای عمل کنید

ما یک تیم حرفه ای هستیم و تمام تلاشمون رو میکنیم تا حرفه ای عمل کنیم. اگر شماهم به دنبال حرفه ای شدن هستید، آموزش هانی مارو از دست ندید. مطمئن باشید که ما یک روش تولید محتوای کاملا کاربردی بر اساس تجربیات واقعی داریم.

خدمات آموزش رایان تاو