متا در وردپرس
0
(0)
منتشر شده
2 دی 1400
دسته بندی
تولید محتوا و سئو

همه چیز در مورد متادیسکریپشن بدانید

متا در وردپرس چیست؟ طول استاندارد برای توضیحات متا در وردپرس چقدر است؟ نحوه افزودن کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس چگونه است؟ توضیحات متا در وردپرس و نحوه افزودن و ویرایش آن با یواست سئو چگونه است؟ متادیسکریپشن در وردپرس چه نکاتی دارد ؟ متا در سئو سایت چقدر تاثیر میگذارد؟ چگونه یک متا مناسب و خوانا میتوان نوشت؟ نکات کلیدی در مورد انتخاب متا در وردپرس چیست؟ چگونه میتوان با متاتگ نرخ کلیک را افزایش دارد؟

متا در وردپرس
رایان تاو
آموزش بهترین متا در وردپرس

مطالعه این محتوا «همه چیز در مورد متادیسکریپشن» برای چه کسانی ضروری است؟

اگر شما کارشناس سئو هستید، در سایت خود یا کارفرما تولید محتوا انجام میدهید. اگر سایت با وردپرس طراحی کرده اید و میخواهید در کلمات کلیدی در صفحه اول گوگل بنشینید؛ پس به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب بدون اغراق، جدیدترین نکات در مورد متادسکریپشن توضیح داده شده است. کمتر سایتی را پیدا خواهید کرد که تمامی تجربیات و دانشش را به طور رایگان در اختیار عموم بگذارد. پس برای داشتن دانشی عمیق در مورد متادیسکرپیشن ادامه مطلب را بخوانید.

متاتگ چیست و به چه دردی میخورد؟

متادیسکرپیشن یا همان توضیحات متا جزو مهم ترین فاکتورهای سئو است. در واقع یک کارشناس سئو برای بهینه سازی وب سایت، باید اصلی ترین فاکتورهای سئو را رعایت و پیاده سازی کند. که یکی از مهم ترین آن، متاتگ است. اما چرا اینقدر متاتک مهم است؟

ببینید دوستان عزیز، کارشناسان سئو و علاقه مندان به بحث سایت، گوگل برای اینکه بتواند مرتبط ترین مطالب را در اختیار کاربران قرار دهد، قبل از هر چیز، صفحات سایت شما را ایندکس میکند. گوگل یک سری خزنده و ربات دارد که به سراغ محتوا، عنوان سئو، عکس، متادیسکریپشن تمامی صفحات سایت شما میرود. اگر صفحه ای به خوبی سئو شده باشد، گوگل قطعا شما را در رتبه بالا قرار میدهد.

با این تفاسیر کارشناسان سئو باید بخشی از تمرکزشان را بر روی نوشتن یک متادیسکریپشن جذاب، سئو شده و عالی بگذارند.. باید توضیحات متا به نحوی بنویسید که کاربر برای خواندن مطلب، به کلیک کردن ترغیب شود و روزانه ترافیک سایت به دلیل داشتن متادیسکریپشنی جذاب افزایش بیابد. اما منظور از متا جذاب، سئو شده و عالی چیست؟ در ادامه توضیح داده ایم.

متادیسکریپشن صفحه چه اهمیتی دارد و چرا به سئو سایت کمک میکند؟

زمانی که کاربران در گوگل به دنبال پاسخ سوالاتشان هستند تنها چیزی که در نتایج جستجو گوگل مشاهده میشود عنوان مطلب و توضیحات متا مربوط به همان سایت در زیر عنوان است. شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر در مورد عنوان سئو و نحوه نوشتن آن به این صفحات مراجعه کنید.  شک نداشته باشید که با رعایت نکات عنوان سئو و توضیحات متا و چند فاکتور دیگر، به رتبه برتر خواهید رسید.

اما عنوان سئو و توضیحات متا، قدم اول برای کلیک کاربر است.  کاربران قبل از ورود به لینک صفحه شما اول توضیحات متا را مطالعه میکنند. بعد تصمیم میگیرند که وارد آن صفحه بشوند یا نشوند. شاید پیش خودتان به این فکر کنید که نوشتن توضیحات متا کار آسانی است و زیاد بهش توجه نکنید. بلکه همین چند خط است که باعث کلیک خوردن صفحه شما و در نتیجه افزایش بازدید و پررونق شدن کسب و کارتان میشود. 

با نوشتن متادیسکریپشن عالی، CTR یعنی نرخ کلیک را افزایش دهید

نرخ کلیک، یعنی تعداد کلیک بر میزان بازدید. هر چه عدد CTR در سرچ کنسول بیشتر باشد، خب این نشان میدهد که متا تگ و عنوان سئو صفحه جذاب و مرتبط با چیزی که کاربر دنبالش میگشته، است. اما چگونه نرخ کلیک را افزایش دهیم.

خب همانطور که گفته شد، متاتگ باید جذاب و کاربرپسند و سئو شده باشد. توضیحات متا باید واقعی باشند و بتواند کاربر را به ادامه مطلب ترغیب کند.

برای مثال اگر دارید در مورد خرید یک نوع لوازم الکترونیکی تولید محتوا میکنید، باید توضیحات متایی شفاف، قانع کننده و رقابتی باشد. بهتر است در متا تگ، جمله ای بنویسید که بتواند کاربر را قانع کند که با خواندن مطلب، حتما سوالاتی که در ذهن دارد؛ رفع میشود. مثلا میفهمد که قیمتش چقدر است؟ چه ویژگی هایی دارد؟ خرید آن چه مزیتی دارد و…

با شناخت پرسونای مخاطب، بهترین متادیسکریپشن را بنویسید

توضیحات متا یک روش راحت برای جذب مخاطب است. باید توجه داشته باشید که گوگل برای متا در وردپرس امتیازی در رتبه بندی در نظر گرفته است.  اما به این معنی نیست که شما از از مخاطبین خود غافل بشید. بهترین گزینه جذب مخاطب، شناخت پرسونای مخاطب است. شما با یک جمله حداکثر ۱۶۰ کاراکتری میتوانید اصل مطلب را به کاربر هدف، برسانید.

متادیسکریپشن

مهم ترین نکته سئویی در توضیحات متا

برای نوشتن توضیحات متا، باید هم  به مخاطب و هم به گوگل توجه کنید. پس جدا از پرسونای مخاطب و نکات مهم که در ادامه گفته شده، باید حداقل یکبار کلمه کلیدی در توضیحات متا بیاورید. اگر کلمه مترادف هم بنویسید که دیگر عالی میشود.  سعی کنید، کلمه کلیدی در شروع جمله باشد و متا با یک نقطه یعنی با فعل تمام شود.

آموزش تولید محتوا سئو شده
تولید محتوای سایت
سفارش تولید محتوای حرفه ای

نکات مهم درباره کلمه کلیدی و توضیحات متا در وردپرس چیست؟

  1. ارائه نوع کسب و کارتان در توضیحات متا: شما باید مطالبی متفاوت که شما را نسبت به دیگر سایت ها متمایز و برتر میکند؛ استفاده کنید.
  2. تعداد کاراکترهای قابل استفاده در توضیحات متا:  نمایش توضیحات متا تا قبل از ۲۰۱۵ اندازه دقیقی نداشت. اما امروزه باید حداکثر ۱۶۰ کاراکتر بنویسید. اگر بیشتر از این میزان بنویسید، جمله شما با سه نقطه (…) تمام شده و کاربر کمی دچار ابهام میشود. اندازه معمول آن بین 135 تا 160 کاراکتر است.
  3. توضیحات متا متناسب با مطلب شما:  شما نمیتوانید هر مطلبی که دوست دارید در قسمت متا بنویسید، باید مطلبی که موضوع مستقیمی به مطالب صفحه تان دارد را در متا بنویسید که خوانا تر باشد. (اگر یه متن دروغین در قسمت متا بنویسید که در صفحه تان به آن اشاره ای نشده باشد، کاربران بلافاصله بعد از متوجه شدن این موضوع دیگر به سراغ شما نمی آید و باعث افزایش نرخ بانس ریت یا همان بازگشت از صفحه  میشود.  در توضیحات متا، سعی نکنید مخاطب را گول بزنید.
  4. استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا:  دوباره تاکید کنیم که در توضیحات متا این است که شما حتما از کلمه کلیدی نام ببرید. حتی اگر در عنوان سایت نوشته شده باشد شما باید در قسمت متا هم بر روی آن تمرکز داشته باشید.
  5. استفاده از کلمات خبری و جذب کننده در توضیحات متا: کاربران بیشتر به دنبال سایت هایی هستند که از کلماتی همچون: بیشتر مطالعه کنید، همین حالا دریافت کنید، خرید رایگان و … در متا نوشته شده باشد. بهترین کار نوشتن نکات کلیدی است. (اگر فروشنده هستید میتوانید از کلماتی همچون: قیمت، جنس و توضیحات مهم در مورد کالا استفاده کنید.)
  6. برای اینکار شما باید تمام کلمات کلیدی که فکر میکنید از نظر کاربران زیاد در گوگل سرچ میشود را در نظر بگیرید. کلمات باید مرتبط با موضوع صفحه شما باشند. به صورت تک به تک و جداگانه. از (،) ما بین کلمات استفاده نکنید. بهترین روش، نوشتن یک جمله شسته رفته حاوی ۲ کلمه کلیدی است.
  7. در توضیحات متا از علامت نقل قول استفاده نکنید.
  8. -بخش‌های با ارزش محتوا را در توضیحات متا بگنجانید.

 

چرا در گوگل متای دیگری نمایش داده میشه؟

ممکن است  که شما یک توضیح کامل در قسمت متا نوشته باشید. اما گوگل به طور خودکار توضیحات دیگری را در این قسمت نمایش بدهد. این نشان میدهد که توضیحات متا، ربط زیادی به صفحه نداشته و خود گوگل بسته به بررسی خود توسط خزنده ها مرتبط ترین جمله در محتوا را در توضیحات متا جایگزین میکند. البته یک دلیل دیگر هم دارد که خوشحال کننده است. آن هم این است که کاربر چیزی سرچ کرده که عینا در محتوا صفحه قید شده است. پس اگر دیدید توضیحات متایی که نوشتید، نشان داده نمیشود و با چیز دیگری جایگزین شده، نگران نشوید. این برای شما بهتر است.

!
!
نکته

باز هم تاکید میکنم اطلاعات دروغین در قسمت متا ننویسید که باعث ترک کاربران از صفحه شما بشه. پس لطفا از ترفند های تحریک کننده مناسبی استفاده کنید.

متا در وردپرس

چند نمونه مثال از متادیسکریپشن مناسب (متاتگ یا توضیحات متا)

اگر به دنبال یک گوشی سامسونگ خوب یا قیمت مناسب میگردید، ما می توانیم به شما کمک کنیم. در فروشگاه …. ما انواع گوشی های سامسونگ با ویژگی هایشان به شما معرفی کرده ایم.

میخواهید یخچال خود را تعمیر کنید؟ ما  بهترین تعمیرکار یخچال را خیلی سریع به شما درب منزل شما اعزام خواهیم کرد. کافیست با ما تماس بگیرید.

از همین امروز برای آموزش طراحی سایت با وردپرس شروع کنید. مجموعه با شرایط عالی دوره آموزش طراحی وب سایت را برگزار میکند.

انواع متاتگ ها در وردپرس

متاتگ خوب در توضیحات وردپرس

 1. مشخص باشه از چه چارست هایی (مجموعه شخصیت ها) استفاده کردید.
 2. عنوان ها به صورت تگ جداگانه نمایش داده بشه.
 3. یک خلاصه و توضیحات مفید در مورد مطلب اصلی صفحه شما.
 4. علاوه بر اینکه برای نمایش متاتگ بر روی سیستم اهمیت میدین باید به نمایش همان توضیحات متا بر روی گوشی موبایل نیز اهمیت بدید.

متاتگ های بی تفاوت(خنثی) در توضیحات وردپرس

 1. استفاده از تگ های شبکه های اجتماعی
 2. استفاده از تگ تشخیص ربات
 3. استفاده از متاتگ های کنونیکال (توجه داشته باشید در صورتی که از محتوای تکراری استفاده کردین برای اینکه گوگل اخطار کپی در صفحه شما را نده از این تگ استفاده کنید)
 4. استفاده از متاتگ های ربات های موتورهای جستجوگر خاص گوگل
 5. استفاده از متاتگ زبان (در صورتی که قرار باشد از چند زبان استفاده کنیم زبان اصلی باید مشخص باشد)
 6. استفاده از متاتگ های جغرافیایی (نام محل، موقعیت، منطقه)
 7. استفاده از کلمات تاکیدی مثل اره، بله، همین است و…
 8. استفاده از تگ های تازه کردن
 9. استفاده از تگ های تاییدی وب سایت ها

متاتگ های بد در توضیحات متا در وردپرس

 1. استفاده از متاتگ نویسنده
 2. استفاده از تگ های مشاهده مجدد (توجه داشته باشید که بسیاری از موتوهای جستجوگر از این تگ ها پشتیبانی نمیکنند)
 3. استفاده از متاتگ های کپی از سایت های دیگر
 4. استفاده از متاتگ تولید کننده (اگر سازنده آن انسان باشه بسیار بیهوده است)
نتیجه گیری

در این مقاله در مورد توضیح اصلی متا و ضرورت آن در وردپرس به صورت کامل آشنا شدیم. در مورد کلمات کلیدی موثر بر افزایش بازدید کننده های سایت و راهکاری برای اینکه یک متاتگ مناسب بنویسیم صحبت کردیم. همینطور انواع متاتگ ها را توضیح دادیم.اگر به آموزش سئو علاقه دارید و تمایل دارین که اطلاعات بیشتری کسب کنید آموزش های سئو ما را در وب سایت و صفحه رسمی آپارات رایان تاو دنبال کنید. سایت ما مطالب مفید و کاملی برای داشتن یک سایت خوب با بازدهی بالا را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

حرفه ای آموزش ببینید تا حرفه ای عمل کنید

ما یک تیم حرفه ای هستیم و تمام تلاشمون رو میکنیم تا حرفه ای عمل کنیم. اگر شماهم به دنبال حرفه ای شدن هستید، آموزش هانی مارو از دست ندید. مطمئن باشید که ما یک روش تولید محتوای کاملا کاربردی بر اساس تجربیات واقعی داریم.

خدمات آموزش رایان تاو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.