آموزش آموزش تولید محتوا و سئو

سئو وردپرس چیست؟ | چگونه مطالب در وردپرس را سئو کنیم؟

برای سئو وردپرس میتوانیم از افزونه های مختلفی استفاده کنیم. این افزونه ها سئوکار نیستند و تنها عامل های یاری دهنده در نظر گرفته میشوند.
0
(0)

به طور کلی هنگامی که تصمیم به سئو وردپرس بگیریم؛ افزونه های مختلفی روبروی ما قرار می گیرند. هرکدام از این افزونه ها با توجه به فعالیتی که دارند؛ توسط متخصصین مختلفی طراحی و معرفی می شوند. در این مقاله قصد داریم به دو مورد از افزونه های سئو وردپرس بپردازیم. همچنین نکات و مطالب مفیدی در این‌ باره برایتان عنوان سازیم. خواهشمندیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. علاوه بر آن لازم است عنوان کنیم سئو وردپرس باعث افزایش بازدید و ترافیک وب سایت می‌شود. همچنین جایگاه وب سایت شما را نزد موتورهای جستجو بالاتر خواهد برد.

در این مقاله قصد داریم دو افزونه  All in One Seo Pack و افزونه Yoast را برایتان معرفی کنیم. همچنین قابلیت های آنها را برایتان عنوان سازیم. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مفهوم اولیه سئو، به وب سایت اصلی ما مراجعه کنید. همچنین برای کسب آموزش های این مفهوم، وب سایت آموزش سئو رایان تاو را دنبال کنید.

مقدمه در رابطه با سئو وردپرس

به طور کلی این افزونه ها به دو صورت رایگان و پولی در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. طبیعتا نسخه پولی آن امکانات بیشتری را برای افراد ارائه می کند. هرچه در این نسخه هزینه بیشتری کنید، قابلیت‌های بیشتری در دسترس شما قرار خواهد گرفت. لازم است عنوان کنیم این افزونه ها سئو کار شما نیستند. یا به عبارت دیگر کارهای عجیب و غریبی را انجام نمی‌دهند. آنها همانند یک دستیار عمل می کنند و قوانین و فاکتور هایی که برایشان تعریف شده است را درون سایت شما نیز اعمال می کنند.

 جالب است بدانید هیچ کدام از این افزونه ها همانند گوگل قدرت تجزیه و تحلیل موتور را ندارند. بنابراین توصیه ما به شما این است که انتظارات زیادی از این افزونه ها نداشته باشید. همچنین تصور نکنید با نصب یکی از این افزونه ها تمامی سئو وردپرس شما انجام می شود. شما باید از طریق این افزونه ها، خود، اقدام به فعالیت کنید و تنها از این افزونه ها کمک بگیرید.

قابلیت‌های افزونه Yoast

شما می‌توانید از طریق این افزونه ساختار خودکاری برای وب سایت خود طراحی کنید و از آن در بخش های مطالب، برگه ها، رسانه ها و… استفاده کنید. علاوه بر آن اضافه کردن خودکار متا تگ های Open Graph، ساخت خودکار ریدایرکت ها برای مطالبی که آدرس آن ها تغییر میکنند یا حذف می شوند، قابلیت تعیین دسترسی ها از طریق ویرایشگر فایل های مختلف و…  نمونه هایی از قابلیت های افزونه Yoast در سئو وردپرس می باشد. یکی از ویژگی ها و قابلیت های جالبی که این افزونه در اختیار کاربران قرار می دهد این است که شما می توانید از کلمات کلیدی که پنج کلمه دارند نیز در مقاله خود استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که این قابلیت ها و ویژگی ها تنها در نسخه پولی این افزونه قابل رویت می باشد.

قابلیت های افزونه All in One Seo Pack

امکان اعمال تغییرات در فایل robots.txt ، مدیریت عملکرد یا Performance manager ، ویرایشگر فایل htaccess، امکان ساخت خودکار OG یا همان متا تگ های Open Graph،  امکان سایت خودکار نسخه سایت بصورت XML و… همگی از ویژگی ها و قابلیت های این افزونه می باشند. در رابطه با این افزونه نیز لازم است عنوان کنیم که تمامی موارد ذکر شده برای نسخه پولی آن قابل مشاهده و دسترسی خواهد بود.

سئو وردپرس با کدام افزونه بهتر خواهد بود؟

به طور کلی این یک سوال جامع می باشد. افراد می توانند متناسب با فعالیت های خود یکی از این افزونه را برگزیند. بنابراین برای انتخاب افزونه مورد نظر خود باید ابتدا هدف نهایی و انتظاری که از افزونه ها دارند را در نظر بگیرند. سپس با توجه به این انتظارات و اهداف خود یکی از این دو گزینه را برگزینند. هر دو این افزونه ها قابلیت ها و ویژگی های مخصوص خود را دارند. همچنین به عنوان دو افزونه بسیار کاربردی و مفید در نظر گرفته می‌شوند. 

وب سایت رایان تاواز افزونه Yoast  برای سئو وردپرس خود استفاده میکند. چرا که این افزونه دارای امکان پیکربندی جادویی می باشد. همچنین کار با آن بسیار آسوده و راحت است. از این رو ما می توانیم به راحتی خدمات سئو را انجام دهیم. همچنین به مشتریان خود آموزش دهیم که چگونه می‌توانند از طریق این افزونه به تولید محتوا اقدام کنند. از طرف دیگر افزونه Yoast با قالب ‌های مختلف سازگار می باشد. بنابراین گزینه بسیار ایده‌آلی در نظر گرفته می شود. در صورتی که شما از افزونه های دیگری برای سئو وردپرس استفاده می کنید؛ می توانید آنها را به ما معرفی کنید. همچنین نقاط ضعف و قوت آن را در قسمت نظرات برای ما به عنوان سازید.

جمع بندی مطالب و نکات پایانی

با توجه به مطالبی که در طول این مقاله  خواندیم؛ دریافتیم که افزونه ها بعنوان سئوکار در نظر گرفته نمی شوند. آنها تنها به عنوان عاملی یاری دهنده جهت سئو وردپرس می‌باشند. به عبارت دیگر ما می‌توانیم با کمک این افزونه ها و حریم هایی که این افزونه ها برای وبسایت ما طراحی می‌کنند؛ سئو وردپرس را به بهترین نحو ممکن انجام دهیم. تا جایگاه مناسب و ایده‌آلی را نزد موتورهای جستجو به دست آوریم. در این صورت ترافیک وب سایت ما افزایش خواهد یافت. بنابراین مشتریان ما نیز گسترش یافته و درآمد حاصل از کسب و کارمان بیشتر خواهد شد.

 از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم. تیم پشتیبانی رایان تاو امیدوار است از مطالب گفته شده لذت برده باشید. علاوه بر آن شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه آپارات ما نیز مراجعه فرمایید. تا از ویدیو های آموزشی مرتبط بهره مند شوید.

 

تماس با ما

شما می‌توانید برای برقراری ارتباط با مشاوران ما؛ همچنین اخذ آموزش‌های مربوطه از کارشناسان و متخصصان، با شماره تلفن 09025140841 تماس حاصل فرمایید. یا از طریق آدرس ایمیل holding.rayantav@gmail.com با ما در ارتباط باشید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.